ye-logo.v1.2
24 Вересня, 2019

Найкращі знання дають у школах нового типу

Олена ЩЕГЕЛЬСЬКА Суспільство 1203

Справді, результати цьогорічного тестування свідчать, що випускники гімназій, ліцеїв та спеціалізованих шкіл набирають вищі бали, аніж їх

«Саме для того, щоб дати дітям поглиблені знання з окремих предметів, і створюються ліцеї, гімназії та колегіуми, – пояснює виконуюча обов’язки начальника обласного управління освіти та науки Олена Скачко. – І у таких закладах навчаються не лише міські діти. Приміром, високі навчальні досягнення показали випускники двох обласних ліцеїв – Хмельницького та Славутського. А це – заклади інтернатного типу, де навчаються, в основному, діти з райцентрів та сіл».
Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив офіційний звіт про проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань  у 2009 році.  Як зазначають фахівці, ці результати – досить серйозний привід замислитися. Приміром, усього 38 відсотків абітурієнтів змогли правильно  вказати дати прийняття Конституції незалежної України, Акту проголошення незалежності України. Не дуже добре знають українські випускники і математику. Лише чверть учасників тестування впоралися із завданнями з найпростішими тригонометричними рівняннями, шістнадцять відсотків – змогли знайти об’єм кулі, дев’ять відсотків – розв’язали завдання із застосуванням властивостей функцій.
Однак, чимало випускників показали й найвищі результати. Є такі й на Хмельниччині.  Зокрема, 200-бальні результати на тестуванні з української мови та літератури отримали випускники з Кам’янця-Подільського, Нетішина, Хмельницького, Старокостянтинова та Чемеровецького району.  Математику «на 200» знають у Хмельницькому та Нетішині, історію України – в Дунаєвецькому, Ізяславському районах та Хмельницькому й Кам’янці-Подільському, фізику – в Нетішині, Кам’янці-Подільському та Дунаєвецькому районі, географію – в Хмельницькому, Кам’янці-Подільському та Ярмолинецькому районі, біологію – в Кам’янці-Подільському та Старокостянтинові, англійську мову – в Ка-
м’янці-Подільському, німецьку – в обласному центрі.  Переважна більшість абітурієнтів, які показали на тестуванні високі знання, закінчили так звані навчальні заклади нового типу – гімназії, ліцеї, колегіуми та спеціалізовані школи. За сумарними результатами тестування в обласному управлінні освіти та науки навіть виділили десятку кращих навчальних закладів області. Вона виглядає так:
Хмельницька гімназія № 1;
Кам’янець-Подільський міський ліцей;
Хмельницький обласний ліцей-інтернат;
Хмельницький ліцей № 17;
Хмельницька гімназія № 2;
Хмельницький колегіум;
Шепетівський НВК № 1;
Полонська гімназія;
Нетішинський НВК;
Славутський обласний спеціалізований ліцей-інтернат.
Загалом же, тестування засвідчило, що на  Хмельниччині дають досить непогані знання.  Як розповідає  Олена Скачко, наша область посідає десяте-одинадцяте місця у всеукраїнському рейтингу.
Як повідомляють в Українському центрі оцінювання якості освіти, реєстрація бажаючих взяти участь у тестуванні-2010 розпочнеться 15 грудня цього року й триватиме до 2 квітня наступного року. Про порядок реєстрації та розташування пунктів реєстрації буде оголошено  1 листопада.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую