ye-logo.v1.2

Більше половини усіх хворих – хворі на грип та ГРВІ

Суспільство 1011

За статистикою, грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) складають 95 відсотків усіх інфекційних захворювань

Прийшла осінь, і ми знову згадали про застуду та грип. За статистикою, грип та ГРВІ складають 40-60 відсотків усіх захворювань. Щорічно на грип хворіють 5 відсотків дітей та 20 – дорослих, а смертність складає 50-150 чоловік на мільйон. Рідко яка недуга може «похвалитися» таким широким спектром ускладнень, як грип: риніти, синусити, отити, пневмонії, енцефаліти, менінгіти – це далеко не повний перелік цих ускладнень.

Грип – хвороба, яка дає найбільше ускладнень
Жодна інша хвороба не може «похвалитися» такою великою кількістю ускладнень. Найрозповсюдженішим ускладненням є запалення легень (пневмонія). Організм просто не може впоратися з такою великою кількістю бактерій, і вони потрапляють у легені.
Крім того, після грипу можна захворіти на синусит, риніт, бронхіт та отит. Це так звані вторинні бактеріальні інфекції.
Значний вплив грипу і на роботу серцево-судинної системи. У людей, які страждають цими недугами, після грипу може розвинутися міокардит та перикардит. Ці хвороби можуть призвести до серцевої недостатності.
Після грипу можуть виникнути також захворювання м’язів (міозити). Такі ускладнення частіше спостерігаються у дітей.
Крім того, грип може дати ускладнення на нирки. Ускладненнями грипу можуть бути міеліт, менінгіт, енцифаліт.

Як вберегтися від інфекції?

Ось декілька корисних порад, як зменшити ризик зараження в громадському транспорті та інших місцях, де скупчується багато людей:
1. Виходячи з дому, змастіть ніс зсередини оксоліновою маззю чи маззю з вифероном, спеціальним протизастудним бальзамом чи просто борним вазеліном. Адже зараження частіше відбувається через слизову оболонку носа, на якій осідають віруси, що містяться у повітрі. Покрита «змазкою», слизова оболонка носа майже не сприймає віруси, вони гинуть, не встигнувши проникнути далі дихальними шляхами.
2. Намагайтеся уникати місць, де багато пилу – на ній осідає найбільше вірусів.
3. Майте при собі хустинку, змочену ароматичним маслом лаванди, полину чи яглиці, і періодично прикладайте її до носа, особливо якщо хтось поряд чхає чи кашляє. Речовини, які містяться у цих маслах, вбивають мікроби.
4. Під       час поїздки в транспорті тримайте у роті шматочок кореня аїру, гвоздику, просто кірочку апельсина чи лимона – це також допоможе знищити вірусні часточки, які «залетіли» у носоглотку.
5. Намагайтеся на вулиці й у транспорті не торкатися носа, вуст, очей. Коли прийдете додому, ретельно, з милом, вимийте руки, прополощіть рот настоянкою календули або прополіса. Мікроби, які викликають застуду, часто потрапляють на слизову носа, очей чи рота саме з рук, які раніше торкалися поручнів, ручок, дверей, на які могли потрапити дрібні краплі слини чи мокроти хворого.
6. На роботі намагайтеся довго не розмовляти із застуженими людьми. Не бійтеся образити людину і не ризикуйте своїм здоров’ям.
7. Увечері з’їдайте зубок часнику чи салат зі свіжою цибулею. Це допоможе підсилити імунітет та впоратися з мікробами, які вже потрапили у ваш організм.
При виборі лікарського засобу не забувайте, що аспірин дітям до шістнадцяти років давати не рекомендується: дитячий організм може не перенести ліки, в результаті чого може розвинутися синдром Рейне (проявляється сильною блювотою і може призвести до коми).


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую