ye-logo.v1.2

Проблемних дітей - на облік

Суспільство 2516
Фото: adm.km.ua

Василь Ядуха вважає, що у кожному навчальному закладі повинні вестись індивідуально-профілактичні обліки проблемних дітей

На цьому голова облдержадміністрації наголосив під час міжвідомчої наради за участю керівників правоохоронних органів та органів виконавчої влади області щодо захисту прав дітей.

Як повідомляють у Хмельницькій ОДА, під час зібрання обговорили додержання органами державної системи профілактики, внутрішніх справ, підрозділами кримінально-виконавчої інспекції вимог законодавства, спрямованого на профілактику рецидивної злочинності серед неповнолітніх, дотримання вимог КПК при розслідуванні кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми. На початку свого виступу Василь Ядуха пригадав слова Президента Віктора Януковича, які він виголосив під час Всеукраїнської наради: «Питання захисту дитини, дотримання її прав тісно пов’язані з національною безпекою і майбутнім нашої держави», - і продовжив: «За останні три роки в області проведено значну роботу щодо забезпечення прав і законних інтересів наших дітей, запобіганню бездоглядності, безпритульності та вчиненню правопорушень. Прийнято низку рішень, є певні здобутки у сфері підтримки сімейних форм виховання, зокрема, влаштування дітей з інтернатів в прийомні сім’ї, доступності освіти, надання соціальної підтримки, оздоровлення та відпочинку дітей».
Однак, за словами очільника краю, поряд із загальним зниженням в області, до прикладу, підліткової злочинності, рейтингові показники за питомою вагою злочинності серед неповнолітніх та кількості дітей, які потерпіли від злочинів, є такими, що потребують особливої уваги і прокурорів, і міліції, і влади та її структур. «Я вважаю, що основна причина усіх проблем в даній сфері – це вузьковідомчий підхід, формалізм, відсутність належної координації , а відтак і взаємодії», - підкреслив Василь Ядуха.
Голова адміністрації звернув увагу директора Департаменту освіти і науки, молоді і спорту облдержадміністрації, що у кожному навчальному закладі повинні вестись індивідуально-профілактичні обліки проблемних дітей а у разі невідвідування ними уроків, вживання алкогольних напоїв, наркотичних речовин. Має бути налагоджене негайне інформування директорами шкіл про такі випадки правоохоронних органів. «Інформацією, у тому числі оперативною, щодо намірів скоїти злочин, мають володіти саме правоохоронці, і вчасно її відпрацьовувати, а не очікувати, коли «гряне грім». Поза сумнівом, повинно бути «невсипуще око» прокуратури, міліції, але усі разом маємо розділити відповідальність за вирішення цієї проблеми на теренах Хмельниччини», - зазначив Василь Ядуха.
Водночас, наголосив голова адміністрації, є ряд питань, яким необхідно приділити особливу увагу. Перш за все це стосується сімей, які опинилися у складних життєвих умовах, доступності закладів позашкільної освіти, культури, популяризації спорту. В області сформовано корпус фахівців із соціальної роботи в кожному населеному пункті області, а це 402 особи. Головна мета їхньої роботи – оптимальне охоплення потребуючих найуразливіших верств населення, раннє виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки. Значну роботу у даному напрямі мають проводити і голови сіл.
«Слід зауважити, що статистичний показник підліткової злочинності не відповідає дійсному її стану, зокрема, через штучне нарощування показників з розкриття злочинів. Саме завдяки ініціативам керівництва держави введенню у дію нового Кримінально-процесуального кодексу України змінено задавнену систему звітності, яка не давала реальної оцінки стану справ зі злочинністю. Відтепер до неповнолітніх будуть застосовуватись спеціальні процедури, що відповідають їхньому віку, соціальному та загальному розвитку», - сказав Василь Ядуха.
Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, облдержадміністрації, обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та службі у справах дітей голова адміністрації доручив налагодити дієве взаємоінформування з правоохоронними органами щодо неблагополучних сімей, неповнолітніх, які вчинили правопорушення, вживають алкогольні напої та наркотичні речовини, бродяжать, жебракують, залишили сім’ї та заклади освіти. Також необхідно обладнати в навчально-виховних закладах інформаційні стенди про відповідальність дітей за вчинення правопорушень, телефони «гарячих ліній» служб у справах дітей та правоохоронних органів. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую