ye-logo.v1.2

Хмельниччиною керують інженери, економісти та чиновники

Суспільство 2863
Фото: з архіву редакції

Депутат – звучить гонорово, виглядає «як коли», але, разом із тим, частково, хочемо ми з вами того чи ні, визначає долю ввіреної йому території і людей, які на ній проживають.

 Соціальні дослідження все частіше показують, що звання «депутат» втрачає своє первинне значення. Все частіше воно асоціюється із негативним образом, жадобою до наживи, безкарністю та іншими явищами, які набули популярності останні –надцять років. Причому, така характеристика стосується депутатів усіх рівнів, із тією лише різницею, що чим вищий рівень депутатства, тим яскравіше та більше проявляються усі вищеперераховані явища. Але факт залишається фактом – вони приймають рішення, від яких залежить життя в місті та області. «Проскурівський телеграф» склав образ середньостатистичного депутата Хмельницької обласної та міської рад, за рішеннями яких живуть понад 1 мільйон 300 тисяч осіб в області, з них – понад 260 тисяч – жителі обласного центру. В результаті депутат Хмельницької міської ради – це чоловік з вищою технічною освітою, майже 49 років. В області теж керує «технар», але старший за свого міського колегу на два роки.
В міській раді одна жінка-депутат на п’ять депутатів сильної статті
Хмельницька міська рада шостого скликання нараховує 60 депутатів: половина обиралися за партійними списками, а половина – за мажоритарною системою. Співвідношення чоловіків і жінок, кажучи по-сучасному – гендерно незбалансоване, адже на півсотні чоловіків-депутатів у міській раді всього десять представниць слабкої статі. Варто зазначити, що відсутність жінок серед депутатського корпусу, на засіданнях ради компенсують журналістки, представники прокуратури та різних управлінь, установ і організацій. Освіта майже у всіх народних обранців – 57 депутатів – вища, середню спеціальну здобули двоє, і лише один має середню освіту.

Майже половина обласних депутатів – бюджетними
Хмельницька обласна рада шостого скликання нараховує 103 депутати, з яких, як і у місті, половина обиралася за партійними списками, а половина – за мажоритарною системою. Щодо прекрасної половини депутатського корпусу, то обласним обранцям пощастило ще менше ніж міським. На понад сотню чоловіків у них всього одинадцять жінок, що у співвідношенні виходить: на одного депутата прекрасної статті припадає трохи більше ніж вісім чоловіків. Освіта майже у всіх народних обранців – вища, у двох депутатів незакінчена вища, а троє обранців здобули середню спеціальну. В області, на відміну від міста, де всі «прилаштовані», засідають ще й двоє безробітних депутатів і ще двоє працюють в партійних штабах. Понад 46 відсотків обласних обранців – це працівники, які отримують зарплатню із бюджетів різного рівня.
 

Інформація зібрана з офіційних джерел: сайту Хмельницької обласної ради та відділу сприяння роботи депутатів Хмельницької міської ради. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую