ye-logo.v1.2

Українські фестивалі: вчимося співати, дивимося розумне кіно та... варимо варення

Суспільство 3267
Фото: http://mignews.com.ua/

“Проскурівський телеграф” пропонує огляд подій, на які можна завітати у липні-серпні та провести цікаво і пізнавально час.

 Етнофестиваль “Підкамінь”
Коли: 19-21 липня.
Де: с. Підкамінь, Бродівський район, Львівська область.
Етнічний фестиваль “Підкань” проходитиме в однойменному селищі всьоме. Головний напрямок фестивалю — це музика із етнічним колоритом. Цьогоріч виступатимуть крім молодих виконавців такі відомі українські гурти, як “Тартак”, “Кому Вниз”, “Ot Vinta”, “КораЛЛі”, “Los Colorados”, а також гості із-за кордону: “Свята ватра” із Естонії, “PAWA” із Білорусі та “Svoboda” із Росії.
Крім музичної програми, на фестивалі працюватиме літературна сцена, де відбуватимуться зустрічі з письменниками. Причому, кожен бажаючий зможе стати учасниками літературної сцени та зачитати свої твори перед публікою.
Також запланована програма ленд-арту, завданням якої організатори бачать поєднання музики і мистецтва.
Вперше гості фестивалю вправлятимуться у хоровому співі під керівництвом Яреми Стецика — колишнього учасника гурту «Перкалаба», художника та музиканта. Незалежно від музичних талантів та віку, спробувати свої сили зможе кожен бажаючий.

Одеський міжнародний кінофестиваль
Коли 12-20 липня.
Де: Одеса.
Квитки: абонемент на 9 фестивальних днів — 995 грн.
Четвертий фестиваль обіцяє порадувати поціновувачів кінематографа розумним і цікавим кіно. У конкурсі фестивалю - найсвіжіші фільми напрямку арт-мейнстрім, які доступні широкому колу глядачів і водночас мають високу художню цінність.
13 липня на Потьомкінських сходах відбудеться масштабний кіно-перформанс у супроводі симфонічного оркестру - вечірній показ грандіозної кінопоеми "Схід сонця", шедевра німого кіно, знятого в Голлівуді класиком німецького кіноекспресіонізму Фрідріхом В. Мурнау.
Фестивальна програма складається з міжнародної конкурсної програми, в яку входять повнометражні фільми з елементами гумору, і позаконкурсних програм, ретроспектив, спеціальних показів та інших подій.
Торік кінофестиваль в Одесі відвідали більше 100 тисяч глядачів і подивилися близько 85 фільмів з 40 країн.

“КаZантип”
Коли: 31 липня-14 серпня.
Де: с. Поповка, неподалік від Євпаторії, Крим.
Квитки: 1745 грн.
Республіка Казантип знову відчинить свої двері вільній молоді і запросить зануритися в світ свободи від забобон, у світ чудової музики, у світ теплого кримського моря.
З минулого року “КаZантип” став майже вдвічі коротшим, програма — значно насиченішою. На території фестивалю розміститься 14 танцполів всіляких конфігурацій, в тому числі танцпол на воді “H2O” і чотири особливих “космічних” танцполів на окремій території “Марс”. Працюватимуть близько 30 барів і ресторанів, два кінотеатри під відкритим небом, а також 3 станції кайтсерфінгу, що є офіційним видом спорту “КаZантипу”.
Завершать фестивальний період спортивні змагання Z-Games. На території "Марса" провідні кайтбордери Росії та України змагаються у фристайлі і курс-рейсі.

“Генуезький Шолом”
Коли: 2-4, 9-11, 16-18 серпня.
Де: Судак, Крим.
Квитки: орієнтовно 80 грн (ціна уточнюється).
Лицарський фестиваль збере в Судакській фортеці любителів Середньовіччя з різних країн. У ньому візьмуть участь понад 400 лицарів - членів клубів, які займаються історичною реконструкцією не тільки середньовічного обладунку, але і середньовічного військового мистецтва, а також професійні актори і каскадери. Глядачів чекає барвисте театралізоване видовище, масові лицарські бої і поєдинки, а також демонстрація середньовічної артилерії та виступи танцюристів і музикантів.
У місті майстрів будуть представлені гончарне і склодувне ремесла, лозоплетіння, фехтування, ткацтво на рамах, шкіряне виробництво, ковальське ремесло, майстер-класи народних ремесел.

Фестиваль української культури “Захід”
Коли: 16-18 серпня.
Де: с. Родатичі, біля Львова.
Квитки: 300 грн. на 3 дні.
Вже п'ятий рік поспіль в Україні пройде одна з наймасштабніших та найграндіозніших музично-мистецьких подій — фестиваль “Захід”. Назва події поєднує у собі місце розташування фестивалю в Україні та приналежність до культури Європи; захід як подію; захід як захід сонця та Захід, як єдиний мистецький продукт.
Мета фестивалю — популяризація української культури. Організатори та учасники прагнуть показати, що наш культурний продукт не тільки має право на існування, що він цікавий для широкого загалу, динамічно розвивається і готовий про це заявляти.
Виступатимуть: “Ляпіс Трубецькой”, ВВ, “Скрябін”, “Бумбокс”, “Zdob Si Zdub”, “Фліт”, Сергій Жадан і “Собаки в Космосі”, “Серцевий Напад”, Аліна Орлова та інші. Також планується літературна та театральна програми.

Сорочинський ярмарок
Коли: 20-25 серпня.
Де: с. Великі Сорочинці, Миргородський район, Полтавська область.
Село Великі Сорочинці на Полтавщині з XIX століття славиться як місце проведення самої колоритного ярмарку в Україні. Особливу популярність він здобув після виходу в світ знаменитої повісті “Сорочинський ярмарок” Миколи Гоголя, який був уродженцем села Сорочинці.
Зараз Сорочинський ярмарок — це не просто велике торгове свято, на якому свою продукцію представляють провідні підприємства з України і інших країн. Це ще і яскрава театралізована вистава за участю героїв творів Гоголя та фольклорних колективів, а також концертна і розважальна програма.

“Стародавній Меджибіж”
Коли: 23-25 серпня.
Де: Меджибізька фортеця, Летичівський район, Хмельницька область.
Квитки: ціна уточнюється.
В старовинному замку у селі Меджибіж під час святкування Дня Незалежності України пройдуть лицарські турніри, звучатиме середньовічна та рок-музика, вечірню імлу розірве фаєр-шоу, буде ярмарок та частування.
Середньовічні бої, масові групові битви - все це неповторне видовище, наповнене адреналіном і захопленням, страхом перед противником і радістю перемоги. Планується участь близько 50 військово-історичних клубів, понад 400 учасників. Очікується, що бойова програма буде триватиме усі три фестивальні дні.

“Остання столиця УНР”
Коли: 24-25 серпня.
Де: Кам'янець-Подільський.
Фестиваль військово-історичної реконструкції присвячений драматичним подіям 1919 року, коли місто Кам'янець-Подільський ненадовго став тимчасовою столицею Української Народної Республіки. Силами реконструкторів буде зроблена спроба наблизити нас до того героїчного періоду.
Перед глядачами пройдуть в бій урочистим кроком підрозділи армій УНР, більшовиків, ЗУНР, Польського війська Юзефа Пілсудського.
У меморіальних та батально-історичних дійствах, насичених автентичними деталями, будуть широко висвітлені аспекти військового мистецтва та побуту, тактики, одностроїв, зброї та спорядження армії УНР.

Сливовий фестиваль
Коли: 25 серпня.
Де: с. Геча, Береговський район, Закарпатська область.
Фестиваль пройде вже у восьмий раз. Близько сотні жителів Закарпаття у складі 10 команд позмагаються в приготуванні сливового леквару.
Леквар - це густе повидло або варення, а слива - головний плід Придунайської низини, де знаходиться село Геча. Сливу в Закарпатті використовують повсюдно - готують з неї леквар і сливовицю, начиняють нею традиційні гомбовці, калачі, вареники і вертуни. Для леквару береться виключно сорт «Угорка» (Бистриця), плоди якого досягають розміру ківі і навіть персика.
Глядачі зможуть поспостерігати за підготовкою до варіння леквару, взяти участь у тривалому процесі вимішування варення, продегустувати страви з готовим лекваром: гамбовці, калачі, вареники, вертуни, млинці, слив'янка.
У кулінарній програмі сливового фестивалю також передбачаються конкурси на краще приготування традиційних місцевих страв - бограчу-гуляшу та юшки по-угорськи. На закуску організатори обіцяють танці до світанку.

Підготувала Ксенія ЖУЖА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую