ye-logo.v1.2

І після 45-ти вчитися не пізно

Суспільство 3074
www.weekend.od.ua
Фото: www.weekend.od.ua

Особливо коли витрати на освіту держава бере на себе

 Аби знизити рівень безробіття серед працівників у віці та підвищити їхню конкурентоспроможність на ринку праці, центри зайнятості з травня почали видавати ваучери на навчання. Кожен, хто відповідає їхнім вимогам, може безкоштовно отримати як абсолютно нову для себе професію, так і підвищити власну кваліфікацію.
«Ваучер дає можливість здійснити перепідготовку, підвищити кваліфікацію або перейти на наступний освітньо-кваліфікаційний рівень. Право на ваучер мають люди віком понад 45 років зі страховим стажем не менше 15 років, і за умови, що останні п'ять років вони не проходили перепідготовку за рахунок служби зайнятості. Також претенденти повинні мати професійно-технічну або вищу освіту», - пояснює начальник відділу організації профнавчання Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Залуський.
Вартість ваучера - 11 тисяч 470 гривень. І саме на таку суму повинен розраховувати абітурієнт при виборі напрямку навчання. Якщо ж вартість освіти вища, то доплачувати прийдеться з власної кишені або це може зробити підприємство, яке зацікавлене у фахівцеві. До речі, при вступі до навчального закладу ні на які потурання розраховувати не варто — до уваги беруться лише середній бал атестату та результати вступних випробувань.
Попри вік за 45 років, такі абітурієнти зможуть знову відчути молоді студентські роки, адже ще одну освіту можна здобути не лише на заочній чи дистанційній формі навчання, але й денній. Постановою Кабміну передбачено 13 робітничих професій, десять - освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» та 12 спеціальностей, за якими можна отримати повну вищу освіту. Саме відповідно до цього переліку центри зайнятості видають ваучер на навчання.
Попри те, що Кабінет Міністрів України ще у березні затвердив порядок видачі ваучерів, а центри зайнятості видають їх ось уже три місяці, мешканці Хмельниччини з пересторогою ставляться до такого нововведення уряду. Як пояснюють у центрі зайнятості, люди бояться фінансової відповідальності.
“Думають, що якщо з якихось причин не закінчать навчання, то їм доведеться віддавати власні кошти. Проте до грошей люди ніякого відношення не мають. Усі розрахунки проходять між навчальним закладом та центром зайнятості. Навіть, якщо ви провчилися лише два місяці і з якихось причин не можете продовжувати навчання, то учбовий заклад утримує вартість отих двох місяців, а решту повертає центру зайнятості”, - запевняє начальник відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості.
Першопроходцем на Хмельниччині став славутчанин, перед яким постало питання: звільнення з роботи або перекваліфікація. Чоловік працював майстром виробничого навчання у професійно-технічному навчальному закладі. Він готував фахівців за напрямком, на якому кількість учнів зменшується, у той же час, відповідно до держзамовлення, там з 1 вересня навчання розпочнуть майбутні електрогазозварювальники. Аби не втратити роботу, чоловік уже зараз навчається за цією спеціальністю і на початок нового навчального року стане фаховим викладачем електрогазозварювальної справи.
Хмельницький обласний центр зайнятості ощасливив ваучерами уже 121 мешканця краю, з яких 75 - безробітні, 35 — працюючі та ще одинадцять — незайняті.
“Я стояв на обліку, було бажання, то я вирішив, а чому би й ні? Обрав обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів через те, що за професією водій, маю 31 рік стажу та перший клас. Фінансової відповідальності ніякої нема, цього не варто боятися. Та й я готовий повністю пройти навчання. Така можливість — це добре. Є такі люди, у яких нема отого диплома, але вони мають навички. Моя сім'я добре сприйняла цю новину, а діти сказали, що допомагатимуть у навчанні”, - ділиться враженнями хмельничанин Олександр Рейман.
Загалом для Хмельницької області передбачено 680 ваучерів, і чоловіки поки активніше користуються цією можливістю — їх нараховується 75, проти 46 жінок.
“Все досить просто. Неважливо чи ви безробітний, чи зайнята особа — всі мають право на ваучер. Обрали професію, навчальний заклад, вступили, звернулися до центру зайнятості, отримали ваучер і вперед “гризти граніт науки”. 45 років — може стати початком вашої абсолютно нової професійної кар'єри”, - каже Сергій Залуський.

Віктор ПАЛАМАРЧУК.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую