ye-logo.v1.2

Зимові види спорту у нас не у фаворі

Суспільство 9249
Дмитра Скрипника
Павло Польовий: «Чемпіонів не готуємо, але кататися навчаємо».. Фото: Дмитра Скрипника

Але уже відроджують фігурне катання

 Хокей та лижні перегони — ось і весь перелік зимових видів спорту, яким можна займатися у Хмельницькому. І причина цього не лише у відсутності спортивної інфраструктури, але й тренерів та загалом фінансування.
Раніше дві дитячо-юнацьких спортивних школи Хмельницького готували лижників, наразі залишився лише один тренер з цього виду спорту — у ДЮСШ фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Дещо покращилася ситуація після відкриття ковзанки у сквері Івана Франка.
«На нашій ковзанці проходить п'ять тренувань на тиждень для дітей, три з яких безкоштовні. У нас тренуються і дорослі хокейні команди. Хмельничан, які стабільно ходять просто покататися на ковзанах, дуже мало. В основному, це молодь. Потрібно популяризувати зимові види спорту», - закликає адміністратор катка у парку імені Івана Франка Юрій Козяр.
З відкриттям льодової арени у Хмельницькому, дитячо-юнацька спортивна школа №2 запровадила секцію з хокею. Хоча, як відзначають тренери, хокей з шайбою популярний лише серед старшого покоління.
«Проблема у тому, що хокей з 1989 року практично не розвивався. Раніше підприємства мали свої команди, проводилися чемпіонати міста, заводів, заливалися катки. Але потім все пішло на спад. Зараз на секцію ходять до тридцяти дітей, також існує ще п'ять дорослих команд», - каже інструктор з хокею Павло Жвакін.
Попри невелику кількість поціновувачів зимових видів спорту, у Хмельницькому відкрили секцію фігурного катання.
«З жовтня цього року почав займатися з дітьми. Ходять дівчата. Ми не школа олімпійського резерву і не готуємо чемпіонів. Цим потрібно займатися професійно. Ми ж, так би мовити, професіональні любителі. Наша ціль — навчитися кататися дещо краще за інших. Регулярно займається десятеро дівчат, а загалом група налічує двадцять чоловік віком від семи до сорока років. Ми навіть не можемо викупити сеанс і доводиться тренуватися з іншими відвідувачами», - пояснює тренер з фігурного катання Павло Польовий.
«У дитячо-юнацькій спортивній школі ФСТ «Колос» працюють тренери з лижних перегонів, тренування проходять у дендропарку. Попри скромні умови наразі до Олімпійських ігор у Сочі готуються лижники Віталій Штунь та Катерина Григоренко. Займаються там і дітлахи. Але, як ви розумієте, їхні тренування залежать від погодних умов», - пояснює начальник міського управління молоді та спорту Валерій Вешко.
У 2007 року Кабінет Міністрів України прийняв програму, відповідно до якої у багатьох містах країни, включно із Хмельницьким, мали побудувати Льодові палаци. Хмельницька міська рада виділила землю і справа лише у фінансуванні, якого немає. А тому поки доводиться обмежуватися катком нестандартних розміром, стихійними катками на Південному Бузі, лижнею у дендропарку та «ведмежою гіркою» за центральним автовокзалом.


Довідка
Позайматися спортом взимку можна:
1) Ковзанка «Льодовиковий період»: вулиця Проскурівська, 66, телефон: 063-600-01-46.
2) Дитячо-юнацька спортивна школа №2: вулиця Кам'янецька, 2, телефон: 79-55-71.
3) Дитячо-юнацька спортивна школа фізкультурно-спортивного товариства «Колос»: Старокостянтинівське шосе, 1/1, телефон: 78-90-89.
4) Ведмежа гора: за центральним автовокзалом, поблизу Хмельницького головного племпідприємства.
P.S.: Безкоштовну ковзанку облаштовують і на Південному Бузі, варто лише дочекатися безпечної товщини льоду.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую