ye-logo.v1.2

Мобілізація – конституційний обов'язок кожного

Суспільство 9817

Через різке ускладнення внутрішньополітичної обстановки, пов’язане з втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України,

 зростанням соціальної напруженості в Автономній Республіці Крим і в Севастополі та відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106, статті 112 Конституції України Верховна Рада затвердила указ виконувача обов’язків Президента України Олександра Турчинова №303 від 17 березня “Про часткову мобілізацію”. Згідно з документом мобілізація проводитиметься протягом 45 діб з дня набрання чинності цього Указу. В першу чергу до лав Збройних Сил України буде мобілізовано 20 тисяч громадян, ще 20 тисяч – до Національної гвардії. Виклик військовозобов'язаних, у тому числі резервістів, і поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних сил України, Національної гвардії України буде здійснено в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.
Верховна Рада України доручила місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування організувати та забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення та прибуття громадян, призваних на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини. Крім того – виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, у розпорядження Збройним силам України, Національної гвардії України, іншим військовим формуванням України згідно мобілізаційних планів
Як повідомляють у Хмельницькому обласному військовому комісаріаті часткова мобілізація пройде й на території Хмельницької області. Її завданням є доукомплектація військових частини Збройних Сил України необхідними фахівцями. Це можуть бути танкісти, зв’язківці, піхотинці та інші фахівці. У першу чергу доукомплектування буде проводитися за рахунок осіб, які виявили бажання проходити військову службу добровільно. У разі, якщо дефіцитні військові фахівці серед громадян не знайдуться, то в армію будуть мобілізовані люди, які проходили військову службу і мають відповідну спеціальність. Навіть якщо людина не бажає йти на службу, вона буде зобов'язана це зробити, адже це її конституційний обов'язок.
Військовозобов'язані, яким надійшла повістка військового комісаріату про прибуття для призову до військових частин, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначений в повістці, – говорить представник Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України у Хмельницькому підполковник Андрій Агєєв. – Оповіщення військовозобов'язаних, відібраних кандидатами для призову, проводиться виключно шляхом вручення повісток встановленого зразка, в яких зазначено час прибуття до військового комісаріату. Призовники та громадяни України без досвіду проходження військової служби будуть оповіщені в останню чергу.
У Регіональному медіа-центрі оборонного відомства також наголосили, що за призваними та резервістами зберігаються місце роботи, посада і середня заробітна плата на підприємстві чи в організації, незалежно від форми власності. Водночас застерігає усіх, хто перебуває на військовому обліку, оскільки з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання. За ухилення від призову за мобілізацією в ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.
Варто зазначити, що під час мобілізації виклику не підлягають військовозобов’язані визнані тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров'я, чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ятеро і більше дітей до 16 років, жінки, на утриманні яких перебувають діти до 16 років, зайняті постійним доглядом за будь-якою особою, якщо більше ніхто не може забезпечити догляд.

Андрій АГЄЄВ

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую