ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Червонюк залишиться на волі. Поки (ОНОВЛЕНО)

Суспільство 4680
Фото: rivnepost.rv.ua та автора

Апеляційний суд Хмельницької області вирішив не змінювати запобіжний захід для Дмитра Червонюка.

Подаючи апеляційну скаргу до обласного Апеляційного суду на рішення Хмельницького міськрайонного суду стосовно умовних чотирьох років ув'язнення для Дмитра Червонюка, родина Крушельницьких внесла і клопотання на зміну запобіжного заходу з особистого зобов'язання “мажора” на тримання під вартою.

“В обгрунтуванні заявлених клопотань представник потерпілих та прокурор посилаються на факт звернення Червонюком у лютому 2014 року до органів Державної міграційної служби із заявою про отримання ще одного паспорту для виїзду за кордон, що свідчить, на їхню думку, про наявність реальних ризиків ухилення обвинуваченого від суду та намагання залишити територію України, з оглядом на його сталі зв'язки закордоном, зокрема у Німеччині, де він навчається та має місце проживання”, - зачитала аргументацію клопотання суддя Інна Вітюк.

Окрім того, Крушельницькі переконані, що обвинувачений, перебуваючи на волі, отримав змогу безпосередньо чинити тиск на свідків у справі.

“Так, я дійсно був у Києві у лікарні і хотів зробити електронний закордонний паспорт, біометричний, - зізнався Дмитро Червонюк. - Я не знав, що його не можна мені робити. Коли дізнався про це, то написав заяву, що відмовляюся від нього. Особисті зобов'язання мені не вручили у суді. В суді я почув “особисті зобов'язання”, а що це таке не знав.”

На запитання ж Феміди для чого йому другий закордонний паспорт, Дмитро відповів: “Просто так”.

За версією ж Дмитра Червонюка, йому не відмовляли у виготовлені ще одного закордонного паспорту у відділі централізованого оформлення паспортів №2 Бортничі у Києві і запевнили, що документ отримає через місяць. Але, коли син депутата обласної ради Галини Червонюк дізнався, що він не має права на це, тоді звернувся із заявою про відмову на оформлення закордонного паспорту. За даними ж, які у наявності суду, Дмитру Червонюку було відмовлено у видачі другого закордонного паспорту.

“Самого Червонюка про причини відмовлення про видачу закордонного паспорту не повідомили, - спробував прояснити ситуацію захисник обвинуваченого Павло Луцюк. - Також є його особиста заява, у якій він відмовляється. Я був за межами України, коли приїхав, то побачив пропущений від Дмитра дзвінок. Коли він розповів, що оформляє біометричний паспорт, я сказав, щоб нікого не дражнив і написав заяву на відмову, що він і зробив.”

Окрім запевнянь самого Дмитра Червонюка у тому, що він не переховувався і не буде переховуватися від суду, появу свого сина на судових слуханнях гарантувала і Галина Червонюк: “Вся родина визнає вину, усю тяжкість того, що трапилося. Готові відповідати. І я гарантую, що ні я, ні мій син не будемо переховуватися. У нього дійсно немає одного клапана і йому потрібно поставити штучний. Ніяких перешкод чинити не будемо.”

Вибачення у сім'ї Крушельницьх на колінах вимолювали і Дмитро, і його матір Галина Червонюк.

Родина Крушельницьких змилувалася над Дмитром Червонюком та відкликала своє клопотання про зміну запобіжного заходу для “мажора”. Колегія суддів Апеляційного суду Хмельницької області ухвалила не брати Дмитра Червонюка під варту на час розгляду справи. Суд також порахував, що особистих зобов'язань вистачить і горе-водій нікуди не втече.

“Наша позиція залишається незмінною — ми добиваємося правди і справедливості. Хочемо встановити усі обставини ДТП. Якщо він винний у тих чи інших моментах, то нехай відповість. Хай принаймні визнає свою провину. Міра ж відповідальності прийматиметься пізніше. На цьому етапі він з'явився до суду, хоча був великий ризик. Він мав можливість втекти, але не зробив цього”, - говорить адвокат потерпілих Севернюк.

“Основна причина, що ми відхилили клопотання — це те, що він визнав свою вину повністю, - пояснив Богдан Крушельницький. - А детальніше він буде пояснювати свої дії на наступних засіданнях.”

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую