ye-logo.v1.2

«Покаявся в злочині під дулом пістолета», –

Суспільство 1194

заявив підозрюваний у шахрайствах, якого правоохоронці не могли затримати майже три роки

Дванадцять мешканців області стали жертвою одного чоловіка ще навесні 2007 року. Однак підозрюваного затримали лише зараз. Хоча ще в червні 2007 року здавалося, що шукати ймовірного шахрая не доведеться. Адже він тоді був затриманий, написав зізнання та був звільнений під підписку про невиїзд із Хмельницького. Якщо ще в 2007 році сума збитків, яку понесли потерпілі, складала близько 37 тисяч гривень, то потім вона сягнула приблизно ста тисяч!
Підозрюваний вибрав дещо незвичний спосіб для «заробітку». Вигадавши легенду про те, що він став регіональним представником однієї з фірм, почав підбирати на роботу людей. «Він спитав мене, чи потрібна моїй доньці робота, - розповідає потерпіла з Нової Ушиці. – Звісно, потрібна. Домовилися, що він зателефонує. Коли ж зателефонував, ми разом у Хмельницькому пішли в магазин, де я оформила на себе мобільний телефон у кредит вартістю 3500 гривень. І одразу ж забрав цей телефон собі, пояснивши, що його потрібно налаштувати для роботи фірми. Та й пообіцяв, що підприємство згодом поверне ці кошти. Потім ми ще зустрічалися, я дала 100 доларів на якусь анкету для доньки. А коли мені почали телефонувати з банку з вимогами заплатити за кредит, зрозуміла, що щось не так. І «роботодавець» зник». За таким же сценарієм інші 11 людей, які звернулися за допомогою до правоохоронців, купували в кредит телефони, комп’ютер, принтер тощо. «Якось ця людина зателефонувала і сказала, щоб мій син їхав у Київ, він там його зустріне та відведе до головного офісу фірми, - ділиться інша жінка з Хмельницького. – Я сину купила костюм, квитки на потяг… А вони так і не зустрілися в Києві. Тоді й звернулася до міліції». Люди, які стали жертвами шахрая, вже повиплачували кредити. Подекуди – з банківськими штрафами, адже сподівалися, що підприємство, куди влаштовувалися працювати їхні діти, справно платить за них, а нагадування з банків – прикра помилка. «Корову продав, іншу худобу продав, але розрахувався», - каже чоловік, який придбав для фірми ноутбук та принтер, взявши у кредит шість тисяч гривень.
Після того, як була порушена кримінальна справа, підозрюваний втік. Його оголосили в розшук. А коли в жовтні 2008 року знайшли в Могилів-Подільському Вінницької області, то затримати не змогли. «Він постійно мав проблеми із здоров’ям, - каже начальник міського відділу міліції Хмельницького Сергій Мельник. – А життя людини завжди на першому плані. Тому й очікували, коли стан його здоров’я дозволить провести процедуру затримання та утримання в слідчому ізоляторі».
На одному з допитів затриманий заявив, що явку з визнанням вини в 2007 році він написав під дулом міліцейського пістолета. А щодо 12 заяв від потерпілих сказав таке: «Я їм нічого не обіцяв, нічого не брав і розписок не давав». Слідство триває.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую