ye-logo.v1.2

Водії, увага! Їдете за місто – вмикайте фари

Суспільство 2349
Фото: http://ua.korrespondent.net

З 1 жовтня у світлу пору доби поза межами населених пунктів водії повинні вмикати денні ходові вогні, а за їх відсутності в авто – ближнє світло фар.

Згідно з Правилами дорожнього руху, з 1 жовтня до 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні або фари ближнього світла.
«Значна кількість ДТП обумовлена несвоєчасним виявленням іншого транспортного засобу, зокрема на перетинах доріг. Тому на автомобілі нового покоління вже у заводській комплектації встановлюють денні ходові вогні, які можуть вмикатися автоматично при запуску двигуна, а в країнах Європи, як Швеція, Фінляндія використання ближнього світла фар в світлий час доби практикують із 70-х років минулого століття, а з 1995-го воно обов'язкове і для всіх країн Європи», — зазначає прес-служба ДАІ в Хмельницькій області.
Таке правило дорожнього руху набуло чинності минулого року. Його ввели для того, щоб зменшити кількість аварій, адже світло фар дозволить здалека побачити зустрічну автівку. Штраф за порушення правила становитиме від 425 до 510 гривень.
Витрати пального, коли увімкнене ближнє світло, збільшуються приблизно на один відсоток, а системи освітлення машини частіше виходять з ладу. Проте фахівці запевняють: аварій завдяки такому нововведенню меншає.
 

Галина Мельник

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую