ye-logo.v1.2

Черговий рейд на Кам'янецькій: стихійні торговці пішли до міської ради

Суспільство 3257
Ринкарі: нам гроші треба вже зараз заробляти.
Ринкарі: нам гроші треба вже зараз заробляти.. Фото: Даша Пастернак

2 квітня у Хмельницькій міській раді відбулися чотиристоронні переговори стосовно долі стихійного ринку навпроти філармонії: ініціативна група продавців-міська влада-міліція-керівництво ринку “Ранковий”.

Згідно з домовленостями було вирішено протягом тижня вивчити, скільки торгових місць не вистачає на “Ранковому” ринку, щоб забезпечити прилавками всіх торговців зі стихійного. Спочатку продавці заповнюватимуть збудовані прилавки на території ринку, а інші люди, яким місця не вистачило, розміщуватимуться біля ринку на стометрівці. За експериментом слідкуватиме ініціативна група торговців, директор і майстер ринку, представники міліції і влади.

Моніторинг розпочнеться з квітня. 

Під час обговорення шляхів вирішення проблеми представники влади намагалися пояснити, що людям не забороняють взагалі торгувати, а просто їх мають перемістити на територію ринку за прилавки. Продавці ж хвилюються, чи не заборонять їм працювати, поки будуть будуватися торгові місця.

“Пройде перевірка, всі побачать, що не вистачає потрібної кількості місць на ринку. Поки почнуть готувати прилавки, пройдуть дні, можливо, й місяці. А нам гроші треба вже зараз заробляти. Ми згодні перейти потім за прилавки, але поки їх не буде, ми будемо торгувати як торгували”, - розповідає одна з продавчинь стихійного ринку.

Активістка Людмила Волос теж погоджується, що торгувати вони продовжуватимуть, поки будуть готуватися місця. При цьому продавці обіцяють підтримувати свої “торгові місця” в порядку і чистоті.

Прозвучала також пропозиція розділити ринок на сектори. Начальник управління торгівлі міської ради Валентина Москалюк зазначила, що “Ранковий” ринок продовольчий, тому всі, хто торгують непродовольчими товарами, мають перейти на інші ринки. “Продаж продовольчих товарів треба здійснювати по групах. Для молочних продуктів виділені верхні ряди прилавків, там всім місця вистачає. Для городини прилавки розташовані нижче, ближче до залізничної колії. Треба створити окремо павільйони для м'яса, птиці”, - говорить начальник.

Якщо ж люди привезли одразу кілька видів продукції, то, за словами Валентини Москалюк, вони можуть вільно ставати за молочні чи інші прилавки і торгувати там одразу всім товаром. Під питанням стоїть доля продавців риби на “Ранковому” ринку. Продаж риби узаконений на центральному продовольчому ринку, на “Ранковому” — ні.

“За рік у Хмельницькому жодного адміністративного провадження за торгівлю у невстановлених місцях не було порушено. Але якщо ми сьогодні це залишимо, то через рік вся Кам'янецька перетвориться на базар, – розповів начальник обласного УМВС Микола Семенишин. - Завтра ми зробимо перший крок, щоб вирішити проблему зі стихійними ринками. Пройшли перемовини в міській раді, влада готова створити всі умови для нормальної торгівлі. Протягом тижня ми проводитимемо моніторинг, визначимося з кількістю людей, які приїжджають торгувати, зрозуміємо, скільки прилавків треба добудувати на “Ранковому” ринку”.


Нагадаємо, що протягом тижня пройшло кілька рейдів правоохоронців на стихійних ринках. Сьогодні працівники міліції вийшли на чергування ще до приходу продавців, направляючи їх зі стихійного ринку на “Ранковий”. Обійшлося без протоколів та конфіскацій.

Даша ПАСТЕРНАК.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую