ye-logo.v1.2
15 Липня, 2020

У Хмельницькому замість будинку для молодих сімей облаштують спортивний майданчик

Суспільство 1978
Депутати міської ради проголосували за облаштування майданчика
Депутати міської ради проголосували за облаштування майданчика. Фото: автора

Так вирішили депутати, адже мешканці багатоповерхівок по вулиці Гастелло не хочуть, аби під вікнами в них був смітник, їм більше до вподоби – стадіон.

Ще 10 років тому Державному фонду сприяння молодіжному житловому будівництву рішенням сесії Хмельницької міської ради надали у постійне користування земельну ділянку по вулиці Гастелло, 15. Там мали збудувати житлові будинки для молодих сімей. Та житло так і залишилося на папері. Натомість там, де мав бути будинок, – пустир.

«Фонд зміг збудувати там два будинки, розпочав третій, проте не зміг закінчити. Люди вклали туди гроші, а їх обдурили, заморозивши будівництво. Ми розуміємо, що 18 цих сімей не можуть отримати квартири, думаю ми знайдемо спосіб допомогти їм. Але міська рада тримала 10 років цю територію, коштів не було ні на будівництво, ні на прибирання. Місяць тому місцеві мешканці прибрали ту ділянку. Вирішили на тому місці облаштувати спортивний майданчик, бо зараз там колються наркомани і калічаться діти», - зазначив депутат міської ради Анатолій Собко.

Коштів на будівництво немає ні в державному, ні в місцевих бюджетах. Проте у Хмельницькому регіональному відділенні Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву категорично проти стадіону на місці житла, яке десять років не можуть збудувати.

«Ця земельна ділянка використовується за призначенням – для будівництва квартир. Завершена перша черга житла. 140 сімей отримали пільгові кредити. Ми не могли будувати всі чотири будинки одночасно. Згоден, що є проблеми з фінансуванням державних проблем. Але зараз розпочаті роботи, витрачені державні кошти. На 280 тисяч гривень виконано робіт, заплановано будівництво об’єктів інфраструктури. Фінансування зупинено тимчасово. Замість того, щоб розробити міську програму «Доступне житло», ми робимо неправильний крок», - сказав директор відділення Володимир Войтюк.

Люди, котрі вклали кошти у примарні квартири, не проти стадіону. Кажуть, що розуміють тих, кому доводиться щодня впродовж десяти років бачити за вікном смітник. Проте вони вважають, що ця земельна ділянка – остання гарантія того, що житло для них таки будуватимуть.

«Ми всі повірили в те, що держава надасть кредит і зробить можливим отримання власного житла. Нам обіцяли, що будівництво таки завершиться. Нині є фундамент, є 18 квартир, за які уже заплатили. Усього за планом 68 квартир, тобто 50 з них можна забрати, можна це запропонувати іншим будівельним компаніям. Та для них ця пропозиція буде цікава, коли вони зможуть отримати і третю, і четверту черги. То виходить, забравши цю ділянку, ви забираєте останню гарантію, що ми будемо добудовані», - пояснила Неля Шпулак, представник інвесторів у будівництво по вулиці Гастелло, 15.

Більшістю голосів депутати підтримали пропозицію збудувати стадіон на вулиці Гастелло. А під будинок для молодих сімей вирішили підшукати іншу земельну ділянку.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую