ye-logo.v1.2

Уже майже рік у готелі «Поділля» мешкають п’ять сімей переселенців із зони АТО

Суспільство 6559
Переселенці у готелі обжилися, дехто і працевлаштувався
Переселенці у готелі обжилися, дехто і працевлаштувався. Фото: автора

Східняки у Хмельницькому обжилися і знайшли роботу, але не втрачають надії повернутися додому.

Із початку проведення антитерористичної операції у хмельницькому готелі “Поділля” поселялися десятки вимушених переселенців. Одні з них, поживши тут певний час, знаходили собі інше житло або ж купували квартиру. Як розповідає голова правління готельного комплексу “Поділля” Іван Скрипка, спочатку переселенцям здавали кімнати на дев'ятому поверсі, де розміщений гуртожиток, безкоштовно, зараз же беруть з них плату лише за комунальні.

“Як лише почали переселятися із зони АТО, то до нас і з міської ради, і з обласної зверталися щодо поселення у готель, і самі люди приходили, - говорить Іван Скрипка. - Кілька тижнів вони жили абсолютно безкоштовно. Але зрозумійте, — це накладно, щоб зовсім без коштів. Тому здаємо їм кімнати чисто за собівартістю. Готель від цього прибутку не отримує. Переселенці сплачують у місяць 1500 гривень за кімнату у 20 м.кв. з гарячою водою, опаленням, електроенергією”.

За словами Івана Івановича, зараз переселенці до них не поселяються. Люди зі Сходу, які проживають тут понад півроку, влаштувалися на роботу, заробляють гроші, виховують дітей. 25-річній Тамарі Асєдовій із Донеччини робота знайшлася у готельному кафе. Тепер за житло вона не платить нічого.

Переселенці зі Сходу Тамарі у Хмельницькому подобається.

“Я до Хмельницького переїхала наприкінці серпня із міста Кіровське, що на Донеччині. Давно вже облаштувалася і до всього звикла, добре тут. Влаштувалася на роботу у готель, і живу безкоштовно як співробітник”, - пояснює Тамара.

Дівчина розповідає, що не збиралась покидати рідний дім. Просто влітку минулого року, вирушивчи на відпочинок до моря, вона вже не змогла повернутись у своє місто через воєнні дії. У подруги під Хмельницьким родичі, тому опинилась тут.

“Моя родина не збиралась переселятись. Просто так вийшло за збігом обставин. Батьки досі у Кіровському, я їздила туди взимку на Новий рік. У місті нормальна обстановка, люди живуть, змирилися. Мабуть, теж скоро повернуся назад”, - міркує Тамара.

Взимку дівчина знову приїхала з Донеччини до Хмельницького, не залишилась удома, бо вже і звикла, і роботу не змогла покинути, де потоваришувала з колективом та знайшла нових друзів.

“Особливої різниці між людьми зі Сходу і Заходу не бачу, хіба що атмосфера тут інша. Коли їхала, справді боялася: у нас говорили про бандерівців, але насправді все нормально”, - говорить переселенка.

Готель на переселенцях не заробляє, вони оплачують лише комунальні послуги.

Не втрачає надії повернутися додому і 44-річний Олександр з Луганщини. Він не називає свого прізвища, хвилюється, щоб не було проблем на батьківщині. Разом із дружиною і трьома дітьми чоловік заселився в готель “Поділля” у серпні.

“У Хмельницькому живуть наші родичі, тому приїхали саме сюди. Я знайшов роботу, її тут вдосталь, а дружина сидить з дітьми, - розповідає Олександр. - Ми довго сподівались, що все заспокоїться, “устаканиться”. Та коли почались оці домовленості, зрозумів, що немає чого чекати, треба їхати звідти. І поки влади української не буде на Сході, додому немає чого вертатися”.

Сім'я Олександра живе у двох кімнатах. Чоловік каже, умови нормальні, всього достатньо, хоча, звісно, не так як вдома. Та він сподівається, що повернеться у свою квартиру, де залишив ціле життя, яке не спакуєш нашвидкоруч у валізи.

“Можна багато говорити про те, що відбувається. Як на мене, давно була можливість усе закінчити. Та, мабуть, ця війна вигідна обом сторонам, які заробляють гроші на смерті і горі”, - вважає переселенець.

Мешканці Сходу живуть на 9-му поверсі готелю, де розміщений гуртожиток.

Працівники готелю “Поділля” намагаються усіляко допомогти східнякам і зробити їхнє проживання тут якомога затишнішим. За словами Івана Скрипки, допомагає “Поділля” і військовим: закуповує для наших спецпрезначенців обладнання, рюкзаки, поповнює рахунки на мобільних телефонах тощо. Він запевняє, що для тих, хто виїжджає із зони АТО, у них місце завжди знайдеться.

Загалом же у Хмельницькому зареєстровано 1129 сімей переселенців зі Сходу України і Криму. "Найбільше їх проживає у комунальних гуртожитках на вулиці Інститутській. Дехто живе у родичів, друзів, знайомих чи винаймає квартири”, - зазначає Алла Коломієць, начальник відділу організаційно-інформаційної роботи управління праці та соцзахисту населення.

За інформацією управління, до центру зайнятості за довідкою про статус переселенця звернулося 196 осіб. Загалом у Хмельницькому 1518 вимушених переселенців отримують адресну допомогу від держави.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую