ye-logo.v1.2
25 Листопада, 2020

Військовим, які перекрили трасу у Хмельницькому, обіцяли видати посвідчення учасника бойових дій

Суспільство 2950
Бійці вимагають гаранованих законодавством пільг
Бійці вимагають гаранованих законодавством пільг. Фото: forum.pravda.com.ua

Бійці 7-го батальйону територіальної оборони отримають відповідний статус і пільги, якщо їх прізвища внесуть до наказу штабу АТО.

У Хмельницькому сьогодні, 14 липня, військові заблокували трасу: бійці 7-го батальйону територіальної оборони вимагали надати їм статус учасника бойових дій. Як відомо, вояки стояли на кордоні Харківської і Луганської областей та несли службу на блок-постах близько року. Повернувся батальйон наприкінці травня без втрат і поранень: як такої участі у бойових діях хлопці не брали.

Близько години бійці і члени їх сімей перекривали рух на трасі "Хмельницький-Житомир". Вони ходили по пішохідному переходу в районі "Виставки" (напрямок на Старокостянтинів). До бійців приїхали правоохоронці і представники військкомату.

За словами командира батальйону Олександра Гащука, немає усіх документів, які підтверджують перебування військових на лініях зіткнення, проте усе ще можна виправити.

“Бійці не були у підпорядкуванні штабу АТО, батальйон підпорядковувався Харківському прикордонному загону, тому військові не пройшли в наказі. А для того, щоб отримати посвідчення учасника бойових дій, треба витяг з наказу штабу, - зазначив Олександр Гащук. - Зараз порушується питання, щоб був цей наказ, поки його не буде, не видадуть і посвідчень. Наразі жоден боєць 7-го батальйону територіальної оборони не отримав статусу учасника бойових дій”.

Як розповіли у військкоматі, у зоні АТО перебували два блок-пости 7-го батальйону територіальної оборони, але наразі немає документального підтвердження про це.

“7-й батальйон був поряд із сектором А, нема великої проблеми, щоб із цим розібратися. Має бути наказ, що бійці включені до складу сектору і виконували завдання за призначенням. Поки що не пізно, це можна виправити”, - пояснив обласний військовий комісар Сергій Присяжнюк.

Як наголосив воєнком, щойно будуть оформлені документи, їх розгляне комісія. Тоді ті бійці, які за законом мають право на статус учасника бойових дій, його отримають.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую