ye-logo.v1.2
4 Грудня, 2020

На Хмельниччині вшанували пам'ять розстріляних євреїв під час Другої світової війни

Суспільство 2092
У Кам\'янці-Подільському віддали шану вбитим євреям у роки Другої світової
У Кам'янці-Подільському віддали шану вбитим євреям у роки Другої світової. Фото: зі сторінки Фейсбук Михайла Сімашкевича та adm.km.ua

У Кам’янці-Подільському відкрили пам’ятник жертвам Голокосту.

Пам’ятник встановили з ініціативи та за підтримки влади Угорщини на місці, де в серпні 1941 року було розстріляно 23 тисячі 600 осіб єврейської національності. Про це повідомляють у Хмельницькій ОДА.

"Історія єврейського народу з давніх-давен пов’язана з Поділлям. І хоча XX століття було, мабуть, найбільш немилосердним до євреїв в Україні, ні війна, ні жорстокі погроми, ні міграційні процеси не змогли розірвати багатовікових зв’язків українського та єврейського народів. Найтрагічнішою сторінкою в історії євреїв Поділля стала Друга світова війна, - йдеться у повідомленні. - Кам’янецькою комісією з розслідування злочинів фашистських загарбників виявлено сім місць масового поховання євреїв, у тому числі одна могила з тілами п’ятиста дітей".

Відкриття пам'ятника відбулося сьогодні у Кам'янці-Подільському

Хвилиною мовчання присутні на мітингу вшанували пам’ять закатованих, замучених, розстріляних мирних людей.

"Всепоглинаючий вогонь Голокосту знищив на території нашої області 214 тисяч євреїв- громадян України та депортованих з Угорщини, Словаччини та Румунії, - цитує прес-служба голову Хмельницької ОДА Михайла Загородного. - Неприпустимо, щоб сім’ям довелося пережити злодіяння, які творилися під час Голокосту. Лише спільними зусиллями можна запобігти геноциду і покласти край безкарності".

Пам'ятний знак жертвам Голокосту


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую