ye-logo.v1.2
20 Червня, 2019

ЗНО-2016: що змінилося для хмельничан?

Суспільство 1933
Складати ЗНО випускники розпочнуть з 5 травня
Складати ЗНО випускники розпочнуть з 5 травня. Фото: schoollife.org.ua

Цьогорічні випускники складатимуть незалежне оцінювання за новими правилами.

«У Хмельницькому, за попередньою інформацією, діятиме 12 пунктів прийому ЗНО, - розповідає заступник начальника управління освіти міської ради Тетяна Дупляк. - Шість з них буде розміщуватися на базі шкіл, ще стільки ж – на базі вищих навчальних закладів. Реєстрація на складання ЗНО розпочинається 1 лютого і триватиме до 4 березня. Далі випускники матимуть ще кілька днів, щоб внести зміни у особисті дані».

Учень, як і у минулому році, може скласти ЗНО лише із чотирьох предметів, тому вибирати доведеться ретельно. До складання зовнішнього оцінювання пропонують такі дисципліни: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова, французька мова.

Проте, за словами Тетяни Дупляк, цьогорічною інновацією є те, що кожен випускник має скласти тести ЗНО та державну підсумкову атестацію з української мови і на вибір – історії або математики. Якщо раніше випускникам доводилося складати окремо державну підсумкову атестацію та ЗНО, то в цьому році результати оцінювання з історії України, математики, української мови та літератури і будуть зараховуватися як бал за державну підсумкову атестацію.

«У тести з української мови, історії та математики будуть включені й питання для складання державної підсумкової атестації. Бал, який отримає випускник, буде переведений у 12-бальну шкалу. Також цього року є обов’язковою державна підсумкова атестація з іноземної мови. Проте, вона буде проводитися на базі шкіл. Це дозволить побачити реальний рівень знань учнів перед введенням обов’язкового складання ЗНО із цього предмету»,- пояснює заступник начальника управління освіти.

З кожного предмету буде визначена мінімальна кількість балів, яку повинен набрати випускник із мінімальним рівнем підготовки з предмету. Ті, хто подолав «поріг» - отримають оцінку від 100 до 200 балів і зможуть використати свій результат при вступі до вищого навчального закладу. Тим же, хто «поріг» не подолає, результати ЗНО із предмету зараховуватися не будуть. Складати ЗНО випускники розпочнуть з 5 травня, останні тести другої сесії відбудуться не пізніше 10 липня. «Тести з предметів матимуть не два, як раніше, а один рівень складності – стандарт. Від підвищеного рівня вирішили відмовитися, оскільки ВНЗ не вимагають таких знань від вступників», - пояснює Тетяна Дупляк.

Перевірити свої сили, як і раніше, можна буде на пробному тестуванні, яке вартуватиме близько 100 гривень. Варто не забути, що зареєструватися на «репетицію» ЗНО потрібно окремо від основної реєстрації.

Ольга САЛІПА.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео