ye-logo.v1.2
4 Грудня, 2020

Хмельницьку лазню найближчим часом не відкриють: вирішуватимуть, чи дешевше збудувати нову

Суспільство 2728

Приміщення справно ремонтували, однак воно вже п'ять років в аварійному стані.

Хмельницьку комунальну лазню №1, яка вже два роки не працює, ймовірно ще довго не зможуть відвідати мешканці міста. Приміщення в аварійному стані, хоч щороку кошти на ремонт справно виділяли з бюджету. Відвідвідувачі просять відкрити лазню хоча б на зиму. Однак у міській раді кажуть, щоб виконати всі необхідні роботи, доведеться зачекати як мінімум півроку, а реставрація може коштувати дорожче, ніж будівництво нової.

“Коли минулого року закривали лазню, планували замінити лише котли. Хоча ще у висновку проектного інституту від 2010 року вказано, що приміщення аварійне та потребує капітального ремонту. Керівник котельні звернувся до міської ради з проханням встановити три твердопаливні котли. Для мене самого була несподіванкою можливість обвалу через аварійний стан. Здивувала позиція керівника, який розпорядився стелю обшити вагонкою, що унеможливило вентиляцію, замість капітального ремонту”, - каже заступник міського голови Анатолій Нестерук.

Поки що хмельничани не можуть паритись у комунальній лазні

За його словами, цьогорічний висновок експертів підтверджує аварійність лазні. Котельня працює, однак потрібна реконструкція приміщення. Запустити лазню можна, та це загрожує життю людей. Спочатку потрібно зробити проект і визначити, скільки коштуватиме реконструкція і скільки коштуватиме нова лазня.

Нові котли справно працюють, однак досі відключені

“Встановили три нові котли у грудні 2014 року. Один вартує близько 150 тисяч гривень. Нові твердопаливні котли працюють, їх замовив директор лазні, відмовившись від газових. Один з них запасний, а два в роботі. Вперше ми їх розпалювали перед Великоднем, потім у травні, серпні, листопаді. Все готове до роботи, немає бажання у керівництва”, - говорить директор підприємства, що встановлювало котли, Володимир Матвєєв.

У цих приміщеннях мали б оздоровлюватись люди

“З 2010 року будівля в аварійному стані, який лише погіршується. Робився лише косметичний ремонт, не капітальний. Питання в тому, скільки на такий ремонт знадобиться тепер часу і грошей. Якби не форбували стіни, а підсилювали конструкції, було б по-іншому. Зараз експлуатувати приміщення — неможливо. Як мінімум, два місяці треба на розробку проектно-технічної документації, ще на півроку — ремонт.  Будівля зашита вагонкою, що взагалі заборонено пожежними нормами, від цього руйнація ще більша”, - пояснює директор Хмельницького проектного інституту «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ» Андрій Трубаєнко.

У найгіршому стані цокольне приміщення

Як зауважив заступник міського голови Володимир Гончарук, уже близько року директор лазні Адам Самков  “на лікарняному”, а саме на ньому лежить відповідальність за стан закладу. Щоб усі хмельничани змогли відвідати лазню №2, що на вулиці Купріна, планують змінити графік її роботи та додати ще один робочий день.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую