ye-logo.v1.2

Хмельничан просять через Інтернет скаржитись на курців у кафе і ресторанах

Суспільство 1982
Законодавство про заборону куріння в закладах харчування ресторанного господарства діє в Україні вже три роки
Законодавство про заборону куріння в закладах харчування ресторанного господарства діє в Україні вже три роки. Фото: надане активістами

Експерти з контролю над тютюном закликають у випадку свідчення порушення захищати своє право на чисте повітря.

Результати моніторингу закладів громадського харчування у 17 містах України показали, що законодавство про заборону куріння виконує 84% кафе, барів та ресторанів, відповідно 16% закладів порушують закон. Тому до Всесвітнього дня захисту прав споживачів, який щороку відзначається 15 березня, громадськість розпочала інформаційну кампанію щодо інструментів захисту споживчих прав, у першу чергу права на повітря без тютюнового диму.

«Ми надаємо набір інструментів, якими можна скористатися, щоби поскаржитися і ліквідувати порушення. Такі навички необхідні для будь-якого громадянина, оскільки вони є універсальними і стосуються будь-якої іншої теми захисту прав споживачів. Це є механізм співпраці громадянина з державою», – говорить про ініціативу Андрій Скіпальський, голова правління ГО «Життя», керівник проекту «Український центр контролю над тютюном».

Наразі Державна інспекція із питань захисту прав споживачів відновила свою роботу і знаходиться на стадії реформування, створюється окремий департамент контролю над тютюном та рекламою. Головною особливістю роботи інспекції є залежність від активності громадян, адже у зв'язку із реформою контролюючих органів, нині більшість перевірок здійснюються лише за зверненнями громадян.

Якщо в закладі курять, потрібно вимагати книгу скарг, і записати в неї свою пропозицію або скаргу. Книга скарг є офіційним документом, але вона не є підставою для накладання штрафу. По-друге, треба написати скаргу у контролюючі органи. Нещодавно було надано можливість споживачам подавати скарги в електронному форматі, і скарга, надіслана з комп’ютера або мобільного, має таку ж юридичну силу, як і паперовий документ. Звернутися до контролюючих органів можна такими шляхами: подати електронну скаргу до Державної служби з питань захисту прав споживачів на веб-сайті www.dsiu.gov.ua/feedback у розділі «Віртуальна приймальня»; надіслати скаргу на електронну адресу Державної служби з питань захисту прав споживачів: [email protected] ; надіслати скаргу поштою на адресу: 03680 м. Київ-150, вул. Горького, 174.

У тексті скарги необхідно вказати юридичну особу, юридичну та фактичну адресу суб’єкта господарювання. Без зазначення цієї інформації Вашу скаргу не задовольнять. Ця інформація є у фіскальному чеку й у книзі скарг та пропозицій, що міститься у куточку споживача закладу та має бути надана на вимогу клієнта.

Довідково: За даними Державної служби статистики України поширеність куріння у Хмельницькій області у 2014 році складала 15,9%, тобто в області налічувалося 176,7 тисяч курців. Цей показник є нижчим за середню поширеність куріння в Україні, яка у 2014 році склала 20,9% і зменшилася на 2% у порівнянні із даним показником 2013 року (21,3%).

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую