ye-logo.v1.2

Під Хмельницьким висадився десант спецпризначенців

Суспільство 5196
Перед стрибками спецпризначенці проходять навчання
Перед стрибками спецпризначенці проходять навчання. Фото: автора

У бійців 8 полку тривають тактико-спеціальні навчання.

 У рамках програми бойової підготовки у 8-му окремому полку спеціального призначення, що дислокується у Хмельницькому, тривають заняття з повітряно-десантної підготовки. Сьогодні, 19 травня, на полігоні під Хмельницьким виконують стрибки з парашутом з висоти від 600 метрів.

Особовий склад десантується в тил умовного противника для виконання диверсійно-розвідувальних завдань. Заняття почалися ще минулого тижня, триватимуть щонайменше до 27 травня. Як розповідають військовослужбовці, на сьогодні бійці виконали вже більше 1300 стрибків. Десантування з транспортно-бойового вертольота Мі-8МТ забезпечують екіпажі з бригади армійської авіації з міста Броди, що на Львівщині.

«Військовослужбовці 8-го окремого полку спеціального призначення здійснюють стрибки з парашутом відповідно до свого фахового призначення. Є сьогодні такі, які вперше виконують стрибки, є такі, що неодноразово вже стрибали, вони зі зброєю і після приземлення відпрацьовують завдання, які їм поставив командир. Наразі у зоні АТО ми не використовували десантування парашутним способом, але відповідно до нашого бойового призначення маємо бути готові до цього», - розповідає командир 2 загону спецпризначення Євген Ковальчук.

Не зважаючи на брак нових парашутів, шороку вдосконалюються тактичні завдання, які ставлять перед військовослужбовцями. Хто стрибає вперше, має пройти двотижневі навчання.

«Військовослужбовці мають бути впевнені, що парашут спрацює, а всі етапи укладання перевірені. Особливу увагу звертаємо на інструктаж щодо дій під час знаходження на вертольоті, перед виходом з борта, під час розкриття парашута і дії при нестандартних ситуаціях», - пояснює заступник командира загону Роман Ярмольський.

За словами спецпризначенців, найважче – це правильно приземлитися. Головне - точно виконувати дії за інструкцією.

«Я стрибаю уже 20 раз. Це нескладно, нас усьому вчать, треба слухати. Десь місяць ми тренувались, а потім – на стрибки», - говорить контрактник Андрій.

Як запевняють військові, у ході стрибків значна увага приділяється заходам безпеки. Загалом же річна програма для контрактника – від 3 до 5 стрибків, залежно від віку.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую