ye-logo.v1.2

На Хмельниччині у фермера хочуть відібрати 1138 гектарів сільгоспземель

Суспільство 1648
Прокуратура області звернулася у суд
Прокуратура області звернулася у суд. Фото: з архіву

Чоловікові землю передали на пільгових умовах незаконно.

 На Хмельниччині виявили черговий факт неправомірного набуття права користування великою площею земель. Прокуратура відстоює в суді повернення державі 1138 га сільгоспземель вартістю понад 25 млн. гривень.

«Встановлено, що на підставі розпоряджень Теофіпольської, Ізяславської та Хмельницької райдержадміністрацій, а також наказів ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області у 2014 році із одним громадянином укладено 39 договорів оренди земельних ділянок загальною площею 1138 га, наданих для ведення фермерського господарства. Як з’ясувалось, «фермер» є засновником та керівником низки суб’єктів господарювання, у користуванні яких знаходяться значні площі сільгоспугідь», - повідомляє прес-служба прокуратури області.

Як зауважують у прокуратурі, дійсний намір громадянина спрямовувався не на створення фермерського господарства, а штучне використання цієї процедури як пільгового порядку одержання земель державної власності в оренду поза передбаченої законодавством процедури земельних торгів. Відтак розмір орендної плати не відповідає справедливому розміру, який міг бути визначений у разі отримання прав на земельні ділянку на конкурентних засадах.

Прокуратура області звернулася у суд з позовними вимогами до Теофіпольської, Ізяславської та Хмельницької райдержадміністрацій, ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області, а також орендаря про визнання незаконними та скасування розпоряджень, наказів і укладених на їх підставі договорів оренди земель, нормативна грошова оцінка яких становить понад 25 млн. грн.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую