ye-logo.v1.2

Чоловік твердить, що його звільнили через те, що він вимагав свою зарплату

Суспільство 2933
Пішов у прокуратуру за захистом, а доходився до того,  що мене звільнили за статтею», – каже Станіслав Зюбржицький.
Пішов у прокуратуру за захистом, а доходився до того, що мене звільнили за статтею», – каже Станіслав Зюбржицький.

Директор категорично це заперечує, прокуратура каже, що все законно

Станіслав Зюбржицький з Кам’янця-Подільського – пенсіонер. За 45 років безперервної роботи токарем чоловік отримує 1172 гривні пенсії. Дружина також пенсіонер. Коштів не вистачало, тож Станіслав Іванович продовжував працювати. У 2008 році влаштувався на роботу у товариство з обмеженою відповідальністю (ТзОВ) «Далланс».
Дивись, посковзнешся
і поламаєш ноги
«Зарплата 1000 гривень, з котрих потрібно заплатити податки, – розповідає Станіслав Зюбржицький. – Але і тих грошей не платили. Затримували по 3-4 місяці. Коли директора зустріну, запитую, коли буде зарплата. А в нас же так: до адміністрації робочому заходити заборонено. Директор почав мені погрожувати, мовляв, будеш іти, посковзнешся і ногу зламаєш. Погрожував і іншим робітникам”.
1 жовтня Станіслав Іванович написав заяву на відпустку.
«Я і так вже кілька місяців був у відпустці за власний рахунок, – каже Станіслав Зюбржицький. – Але офіційної заяви не писав. Механік наказав, щоб я пішов за власний рахунок. А тут стало погано зі здоров’ям. Вирішив лягти до лікарні, підлікуватися. Написав 1 жовтня, що з 4 по 27 я у відпустці. Віддав своєму безпосередньому начальникові – механікові Гіленку. Він сказав, що віднесе директору. У нас завжди так було. В адміністрацію заходити нам забороняють”.
За словами Станіслава Івановича, зарплату йому нараховують нижче за мінімальну. Та й тих грошей не виплачують. Тож чоловік звернувся до адвоката.
7 жовтня Станіслав Зюбржицький приніс адвокатське звернення. У котрому до керівництва були незручні запитання. Наприклад: «Надати відомості про нарахування зарплати Зюбржицькому. На якій підставі (за яким наказом з відміткою журналу, що є документом суворої звітності) Зюбржицький за власний рахунок та скільки разів впродовж 2010 року був у відпустці? На якій підставі (наказу) погодинно скорочувався робочий день Зюбржицького?»
“Мою заяву механік
увесь час носив в кишені”
«В кабінеті директора був і механік Гіленко, – розповідає Станіслав Зюбржицький. – Горевич запитує у механіка: «Де заява на відпустку»? А Гіленко відповідає: «В кишені». І дістає мою заяву. Директор наказав писати пояснювальну мені і механіку. А потім сказав, що звільнить мене за прогули. 12 жовтня за захистом я звернувся до прокуратури».
А вже 13 жовтня Станіслав Зюбржицький отримав повідомлення. Керівництво підприємства запитувало причину його відсутності на роботі.
«Замість того, щоб лікуватися, я майже місяць проходив у прокуратуру міста Кам’янця-Подільського. Помічник прокурора Косідло викликав мене і майстра Гіленка, і питає в нього: «Де заява Зюбржицького»? А той відповідає, що заяву він носив у кишені, бо йому так наказав директор. Пішов у прокуратуру за захистом, а доходився до того, що мене звільнили за статтею», – каже Станіслав Зюбржицький. 28 жовтня Станіслав Зюбржицький вийшов на роботу. Того ж дня, згідно наказу «0051/010, чоловіка звільнили за прогули.
«Вийдіть з кабінету!»
Директор ТзОВ «Далланс» Микола Горевич, спочатку запросив журналіста до кабінету. Похвалився своєю продукцією (стільцями, найдешевший з котрих коштує від кількох сотень до тисячі доларів). А коли дізнався мету відвідин, просто вигнав журналіста з кабінету.
«Його звільнили за прогули, – каже Микола Горевич. – Я нічого говорити не буду. Все, вийдіть».
Сергія Гіленка на робочому місці не виявилося, про що повідомив директор. У телефонній розмові механік повідомив, що у відпустці Зюбржицький не був.
«Всі мої пояснення у прокуратурі, – каже Сергій Гіленко. – Сьогодні я з вами зустрітися не можу. Мені потрібно працювати».
Помічник Кам’янець-Подільського міського прокурора Володимир Косідло запевнив, що перевірка за заявою Зюбржицького проводилася у повному об’ємі.
«Опитували і механіка Гіленка, і директора Горевича, – коментує Володимир Косідло. – В даному випадкові була порушена сама процедура. Чоловік мав віднести заяву у відділ кадрів. А він віддав Гіленку. Тобто наказу на надання відпустки не було, а Зюбржицький пішов у відпустку. ТзОВ «Далланс» розцінило це як прогул, і звільнило чоловіка за статтею. Це трудовий спір, котрий потрібно вирішувати у суді. Проводилася перевірка і на рахунок погроз директором Горевича щодо Зюбржицького. Ми викликали директора, він все заперечив. Тож і рішення щодо нього не приймалося».
«На підприємство
мене просто не пускають»
Державною інспекцією праці в Хмельницькій області щодо ТзОВ «Далланс» проводилися планові перевірки, під час яких виявили порушення.
«Проблеми з цим підприємством виникають постійно, – каже провідний спеціаліст територіальної державної інспекції праці в області Геннадій Боднар. – Під час перевірок було виявлено заборгованість по заробітній платі. За документами заборгованість складає 1 місяць. Нами було внесено припис, і директор оштрафований на 110 гривень. Також виявили порушення законодавства про працю у пункті, що мінімальні зарплати на підприємстві нижча за встановлені чинним законодавством. Щодо неявки на роботу Зюбржицького, то підприємству потрібно скласти акт відсутності на робочому місці. Мають бути свідки. І якщо своє звільнення Зюбржицький вважає незаконним, необхідно звернутися до суду. Якщо відверто, то мене на це підприємство просто не пускають. І кожного разу, коли туди вдається потрапити, потрібно йти на лікарняне, щоб відновити сили».
Нині тут працює кілька десятків працівників. Більшість з них відмовилися спілкуватися з журналістом. Бояться втратити роботу. За підрахунками Станіслава Зюбржицького, ТзОВ «Далланс» не виплатило йому заробітну плату майже 3 тисячі гривень. Точна сума невідома, оскільки на офіційний запит чоловіка про нарахування йому зарплати з підприємства прийшла квитанція про отримання повідомлення. І ніякої відповіді.
«Я боюсь погроз директора. Хочу повернути свої гроші. І виходить, що я 45 років пропрацював без єдиного зауваження, а тут мене звільнили за прогули. А по правді, мене звільнили за те, що я був неугодний начальству. І захистити мене нікому», – каже Станіслав Зюбржицький. У чоловіка на очах виступають сльози.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую