ye-logo.v1.2

Інструменти – в рахунок зарплатні

Суспільство 2010

Саме таким чином вирішив закрити заборгованість 22-річний хмельничанин

Після закінчення будівельного ПТУ мешканець Хмельницького Андрій Боровський влаштувався на роботу в приватну фірму «Х». Пропрацювавши там упродовж двох років, хлопець став висококваліфікованим спеціалістом. До того ж, роботодавець за свої кошти відправив його в Одесу, де він пройшов навчання, яке вкупі з досвідом і працьовитістю зробило його професіоналом будівельної справи такого рівня, що у Хмельницькому мало хто міг би з ним зрівнятися.
Завдяки його золотим рукам, фірма, на якій працювало 5-6 чоловік, мала постійну роботу. Спочатку в Андрія не було нарікань на зарплатню, але з набуттям ним професіоналізму виникло питання про достойну оплату праці.
«Хазяїн пообіцяв досить пристойну суму, – каже Андрій. – І я повірив йому на слово – у нас не було жодної угоди. Але платити більше він не став. І я почав записувати недоплати. Коли ж сума дійшла до п’яти тисяч гривень, почав нервувати».
Вдома його теж «підігрівали»: «Як то так, ти ходиш на роботу, а грошей нема?». Та ще й мама затіяла ремонт. Андрій пообіцяв допомогти їй грошима або безкоштовно поставити вікна, і коли роботодавець запросив за них гроші, вибухнув скандал. Вдома казали: «Роби щось», роботодавець же платити обіцяне не збирався. А заборгованість по зарплаті склалася за півроку.
Свою проблему хлопець надумав вирішити «дуже просто». Якщо він професіонал, то може робити те ж саме й без хазяїна. Єдине – в нього не було для цього інструменту.
Отож, коли на фірмі нікого не було, хлопець зайшов туди, оскільки він, як права рука хазяїна, мав ключі від офісу і забрав інструмент, який коштував близько п’яти тисяч гривень. А ключі залишив на підвіконні, своєю поведінкою показавши, що з хазяїном вони розрахувалися.
«Напевно, якби у власника були ще такі спеціалісти як Андрій, на цьому все й закінчилося б, – каже адвокат Наталя Шустіна. – Але таких не було, тому замовники невдовзі почали нарікати. І роботодавець не надумав нічого кращого, як подати заяву в міліцію про крадіжку. І вказав, що здійснив її його працівник – Андрій Боровський. Зрозуміло, що інструменти у хлопця знайшли, а матеріали пішли до суду. Так хлопець з супер-працівника, який тривалий час вибивав свої гроші, перетворився на підсудного».
… Справді, його дії було кваліфіковано як важкий злочин, хоча він до сьогодні не розуміє, за що його судили. Майстер, у свою чергу, вважає, що він правий, адже він вивчив Андрія, дав йому роботу і повністю з ним розрахувався. Довести ж у суді порядок розрахунку і те, що була заборгованість по зарплаті, неможливо, бо жодного документа нема, і за отримані кошти Андрій ніде не розписувався. Тому всі дії хлопця були кваліфіковані як крадіжка з проникненням.
І сьогодні на нього чекає або кілька років ув’язнення, або армія. Оскільки потерпілий заявив, що не хоче, аби його карали: «Нехай йде служити, тоді я його прощу».
«По-людськи Андрій правий, – продовжує Наталя Шустіна, – адже він забрав інструменти на суму боргу, хоч на офісі було що забрати й на суму, набагато більшу. Але він взяв лише те, що давало можливість заробити на шматок хліба в рахунок боргу по зарплаті.
Якщо ж дивитися з точки зору закону, те, що він скоїв, це – самоправство. Адже він міг задіяти інші важелі – звернутися в прокуратуру, в управління праці та соціального захисту. Зарплату можна забрати, але не так, як це зробив Андрій Боровський. Цього хлопця ми будемо захищати, тому що я впевнена, що крадіжки, як такої, не було».
… Сьогодні чимало людей, які, намагаючись таким чином вибити зароблене, можуть опинитися на лаві підсудних. Тому, якщо вашу зарплатню затримують, спочатку порадьтеся з юристом перед тим, як «забирати інструменти і залишати ключі».

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую