ye-logo.v1.2

Не забудьте! Від завтра - літній час: п'ять порад, як пережити це безболісно

Суспільство 4041
Стрілки годинника варто перевести о 3 годині ночі.
Стрілки годинника варто перевести о 3 годині ночі. . Фото: gk-press.if.ua

Стрілки годинника варто перевести о третій годині ночі.

В ніч з сьогодні на завтра, тобто з 25 на 26 березня Україна переходить на літній час. Стрілки годинника потрібно буде перевести на годину вперед о 3:00 ранку. Це означає, що вставати і лягати спати з цього моменту доведеться на годину раніше. А ось хто звіряє години за гаджетам, переконайтеся, що годинник не переналаштовується автоматично, що не втратити дві години замість однієї!

Перехід на літній час - це чергова порція стресу, пише видання Новое время. Для того, щоб впоратися з нею, варто вдатися до декількох простих кроків. 

1. Свіже повітря

Піші прогулянки повинні стати невід'ємною частиною вашого способу життя як мінімум за тиждень до переведення стрілок на літній час. Хоча, зрозуміло, піші прогулянки можуть і повинні бути частиною здорового способу життя будь-якої людини незалежно від пори року.

2. Лягайте раніше

Постарайтеся лягати спати раніше приблизно за тиждень до запланованого переведення стрілок годинника на літній час. Це дасть організму можливість адаптуватися до зсуву в розпорядку дня. У цей період також не завадить денний сон, якщо, звичайно, ваш спосіб життя дозволяє такі вольності.

3. Знижуйте навантаження

Постарайтеся знизити робочі навантаження і стрес напереродні переведення годинника, і перші тижні після цього. Американські дослідники з'ясували, що в перші дні після переведення стрілок на літній час кількість нещасних випадків на виробництвах зростає на 5%. 

Дайте вашому організму пристосуватися до нового розпорядку дня. Особливо це актуально для літніх людей і тих, хто страждає від захворювань серцево-судинної системи. Ризик інсультів після переходу на літній час зростає на 8%, з'ясували дослідники із Фінляндії. Спортсменам варто також уникати пікових навантажень на тренуваннях в період переходу на літній час.

4. Стежте за харчуванням

Те, що ми їмо, має фундаментальне вплив на те, як ми себе почуваємо. Постарайтеся не посилювати стрес, який викликає в організмі перехід на літній час, додатковим стресом від неправильного харчування. Виключіть з раціону жирну і гостру їжу, не налягайте на солодощі. В цей час року майже відсутні натуральні овочі з вітамінами, тому не зашкодять вітаміни в таблетках.

Деякі медики рекомендують у цей період пити зелений чай, як засіб підтримки організму в тонусі.

5. Не сідайте за кермо

Це може прозвучати зовсім вже недоречно, але в перші дні після переведення годинників невпевненим у собі водіям варто уникати поїздок за кермом.

Американські дослідники з'ясували, що на наступний день після переходу на літній час кількість ДТП в США зростає на 6%.

До речі, вперше годинники перевели у Німеччині у квітні 1916 року, а в Україні - з 6 березня 1992 року. Загалом годинники переводять у 70 країнах світу. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую