ye-logo.v1.2

У Волочиську – 23, у Красилові – 15, а у Хмельницькому – аж 26

Суспільство 5344

Кореспонденти «Є Поділля» дізнавалися, які ялинки цього року прикрашатимуть головні майдани райцентрів та Хмельницького

Головну ялинку Хмельниччини, а відтак і обласного центру, відкрили у день Святого Миколая. Традиційно монтували її працівники комунального підприємства із зеленого будівництва та благоустрою Хмельницького. Висота зеленої красуні, яку вперше встановили у 2001 році, вже протягом декількох років сягає 26 метрів і складається вона із спеціального металевого каркасу, у який вставляють 380 спеціально вирощених ялинок довжиною від 1 до 5 метрів, завезених з державного підприємства “Хмельницьке лісомисливське господарство”. Вони, власне, й виконують роль ялинкових гілок. До речі, головна ялинка області має понад 600 різноманітних прикрас. Також хмельницьку лісову красуню було прикрашено  27 чотириканальними тридцятиметровими гірляндами, які складаються з більше 700 різнокольорових електричних енергозберігаючих лампочок та 300 метрів шнура “Дюралайт”, який світитиметься різними кольорами.
На центральному майдані Красилова вперше замість натуральної лісової красуні встановлена новорічна ялинка, змонтована точнісінько, як і у Хмельницькому, на металевому каркасі. Вона сягатиме у висоту до п’ятнадцяти метрів і складатиметься з двохсот гілок та молоденьких ялиночок, які місцеві лісівники вирубали в рамках планової санітарної очистки лісу. Таким чином, і природі буде завдано меншої шкоди, і бюджетні кошти зекономлять. Адже металевий каркас подарував красилівчанам місцевий машинобудівний завод.
«Гарно прикрашаємо ялинку за рахунок спонсорських коштів. На ній  також багато великих саморобних іграшок, виготовлених школярами та вихованцями дитячих садків. Оновимо гірлянди, але дорогої ілюмінації використовувати не будемо», – каже міський голова Ніла Островська.
А в сусідньому Старокостянтинові головна святкова ялинка запалила свої вогні на день Святого Миколая.
«Щороку намагаємося її оформити красиво й неповторно. Цьогоріч пишна зелена лісова красуня встановлена на спеціальному підвищенні і сягає висоти понад двадцять метрів», – каже мер Старокостянтинова Микола Мельничук.
Особливо приваблива вона в темну пору доби. Сотні різнокольорових відблисків вогнів гірлянд та шнурів, що мигають, видно за багато кілометрів від центра міста.
У Волочиську урочисте відкриття ялинки теж присвятили Дню Святого Миколая. Як зазначає міський голова Костянтин Черниченко, у місті традиційно встановлюють штучну ялинку на металевому каркасі. Висота новорічної красуні — 23 метри. Прикрашена вона великими ялинковими іграшками та сяє різнобарвними вогниками.
У Городку теж продовжують дотримуватися місцевих традицій. Кілька років поспіль головну ялинку райцентру дарував місту хтось з мешканців. Цього року ялинку презентувала районна друкарня. Справа у тому, що дві красуні-ялинки, які ростуть біля будівлі друкарні, почали складати загрозу для будівлі. Як зазначає міський голова Володимир Поворозник,  дерева все одно доведеться зрубувати. Тому у місті вирішили, що вони принесуть радість городоччанам. Одна з них встановлена на головній площі міста, іншу планують використати наступного року. Висота цьогорічної городоцької зеленої красуні — 12 метрів.
У Дунаївцях нинішня лісова красуня одна з найменших за своєю висотою в області. Має лише 9,5 метра. Проте, за словами міського голови, вона абсолютно нова – 2011 рік Дунаївці зустрінуть із штучною ялинкою з металевим каркасом. На її виготовлення пішло 30 тисяч гривень, які виділили з міського бюджету. Проте, за словами мера, це для міста значно вигідніше та раціональніше, аніж щороку витрачати на встановлення натуральної лісової красуні від шести до восьми тисяч гривень.      
До речі, головна ялинка нашої країни цього року сягає 35 метрів. На каркасі встановлено близько 500 сосен. Зелену красуню прикрасили  скляними та картонними ретроіграшками у стилі 50-х років. А гірлянди представлятимуть етнічні візерунки, характерні для різних регіонів нашої країни, усього – 80 мотивів. У багатьох столицях світу ялинки скромніші, ніж наша. Наприклад, у Вашингтоні висота новорічного дерева – усього 20 метрів.
А торік титул найвищої ялинки світу дістався зеленій красуні з Мехіко. Дерево висотою 110,35 метра потрапило до Книги рекордів Гіннесса. Його діаметр склав 53 метри, а загальна вага металевих конструкцій та прикрас – 330 тонн.


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую