ye-logo.v1.2

На Хмельниччині фонд Порошенка впроваджує проект з розвитку інклюзивної освіти в школах

Суспільство 3754
Учасники тренінги презентували свої напрацювання
Учасники тренінги презентували свої напрацювання. Фото: автора

Дружина президента передала дизайн-проект Медіатеки - бібліотеки сучасного типу.

В рамках робочого візиту сьогодні, 12 квітня, на Хмельниччині перебувала дружина Президента Марина Порошенко. Перша леді взяла участь у спеціалізованому тренінгу для фахівців психолого-медико-педагогічних консультацій (ПМПК), який організовав Благодійний Фонд Порошенка в рамках розвитку інклюзивної освіти в України.

Начальник Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля розповідає, що такий тренінг для педагогів є дуже корисним. Зазначає, що сьогодні завершився лише перший етап реалізації проекту.

“У першому етапі брало участь 120 фахівців психолого-медико-педагогічних консультаційі. Наступний етап буде в управліннях освіти міст, районів і територіальних громад. Семінар надзвичайно важливий. Ми раді, що Хмельницька область є однією із чотирьох областей України, які стали місцем впровадження інклюзивної освіти”, - зазначив головний освітянин області.

Дружина Президента поспілкувалась із учасниками тренінгу

Окрім того, Марина Порошенко підписала меморандум з головою Хмельницької ОДА Олександром Корнійчуком, згідно із яким, наша область стала учасником національного проекту з розвитку інклюзивного освітнього середовища. Також для шкіл області з інклюзивною освітою передала дизайн-проект Медіатеки — бібліотеки сучасного типу. Де і коли вона буде впроваджена, поки невідомо.

Марина Порошенко виступила перед педагогами

“Кожна дитина унікальна і неповторна. У вчителів завдання побачити потенціал і допомогти розвинути їх потенціал. Ми знаємо багато прикладів, коли люди з особливими можливостями сприяли розвитку людства. Інклюзивна освіта і своєчасна психологічна та педагогічна допомога - шанс дитини стати параолімпійським чемпіоном, науковим діячем чи діячем культури”, - зазначила дружина Президента.

Близько 120 осіб взяли участь у першому етапі тренінгу

За її словами, на Хмельниччині 8% шкіл з інклюзивною формою навчання. Лише 58 загальноосвітніх навчальних закладів, у яких навчається 233 учня з особливими потребами. Однак такою формою навчання охоплені навіть менше 1% “особливих” дітей області.

За результатами проходження тренінгу учасникам вручили сертифікати

“Не просто привести таку дитину в школу і посадити її за парту. Треба щоб були підготовлені вчителі, знали яким має бути підхід до дитини. Необхідні додаткові знання про те, як її навчати. Кожен такий учень має навчатися за індивідуальним планом”, - додає Марина Анатоліївна.

Меморандум підписано

Як повідомляють у Хмельницькій ОДА, на території області проживає 226 771 дитина віком до 18 років, з яких 35 430 – з особливими освітніми потребами. У цьому навчальному році кількість дітей-інвалідів становить 3006 учнів, що на 133 учні більше у порівнянні з минулим навчальним роком. 

Проект Медіатеки передали губернатору

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую