ye-logo.v1.2
10 Грудня, 2019

На Хмельниччині зменшується кількість учнів, які вступають до профтехзакладів

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1250
Випускники шкіл все меншу продовжують навчання у профтехзакладах
Випускники шкіл все меншу продовжують навчання у профтехзакладах. Фото: korrespondent.net

По області працює 28 професійно-технічних навчальних заклади та 50 навчальних закладів, які готують робітничі кадри.

У Хмельницькій області зберігатися тенденція зменшення кількості учнів у професійно-технічних навчальних закладах (далі ПТНЗ). Як повідомив директор департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля на засіданні колегії учора, 25 травня, це призводить до збільшення кількості малокомплектних навчальних закладів.

“У порівнянні з 2012 роком зменшилась на 3825 осіб (25,9%) загальна кількість учнів та слухачів, на 3591 особу (26,1%) тих, які навчаються за державним чи регіональним замовленням у ПТНЗ. Торік професійним навчанням у таких закладах було охоплено понад 10,9 тисяч учнів та слухачів. Загалом підготовку робітничих кадрів забезпечують 28 ПТНЗ, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, 50 навчальних закладів інших форм власності та підпорядкування”, - розповідає Олег Фасоля.

За його словами, існує проблем підготовки робітників та фахівців відповідно до реальних потреб регіонального ринку праці та працевлаштування випускників. Частина випускників не влаштовується за фахом або залишають перше місце роботи.

“Серед причин, які спонукають випускників залишити перше робоче місце за отриманою професією, є відсутність соціальних гарантій, належних умов праці та її оплати. Відіграє роль і незабезпеченість житлом (особливо для випускників з числа соціально незахищених категорій). Важливе значення молодь надає і перспективам професійного зростання”, - зазначає директор департаменту.

Скаржився посадовець і на недостатнє фінансування профтехосвіти області. Як повідомив директор обласного департаменту фінансів Сергій Пенюшкевич, у 2017 році фінансування цих закладів становить 172 мільйонів гривень, зважаючи на те, що доходи обласного бюджету складають 559 мільйонів гривень.

“Чи зробили ми все для того, щоб оптимізувати мережу, і чи кошти, які спрямовуються у професійно-технічну освіту, використовувалися ефективно. В обласному бюджеті немає великого ресурс, щоб спрямовувати його в нікуди, а поки що я оцінюю, що ресурс спрямовується в нікуди” - зазначив голова Хмельницької облради Михайло Загородний.
 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую