ye-logo.v1.2

Найзимовіший транспорт

Суспільство 5033

Звісно, це – санчата. Саме про них напередодні зимових свят вирішила якнайбільше дізнатися наша газета

Здавалося б, полоззя та сидіння, що можна ще вигадати. Аж ні! Нині модельний ряд санчат представлений, як у автомобільному салоні – транспорт все ж таки.    
Вибір санок на ринках й у магазинах чималий. Є класичні  металеві, пластмасові, дерев’яні, плетені і, навіть, надувні. Проте, наприклад, санчата з металу доволі важкі, а пластмасові часто ламаються. Щодо дерева, то у випадку неналежного полірування, дитина може отримати скалку.
«Доволі важливим показником при виборі санчат є полоззя, – розповідає продавець-консультант одного з спортивних магазинів Сергій. – В ідеалі, вони повинні бути зроблені з легкого матеріалу, щоб конструкція не була важкою. Ще один важливий момент полягає в тому, що чим нижче полоззя й чим більша між ними відстань, тим вони безпечніші. При такому розташуванні санчата мають стійкішу форму й шанси перекинутися стають мінімальними».


Пластмасові чи металеві?
Тепер поговоримо про переваги та недоліки модельного ряду санчат.
Металеві
Вони найпопулярніші та найдешевші. Напевно, на алюмінієвих санчатах з різнобарвними дощечками на сидінні вже багато років сніжні простори борознить не одне покоління українських дітлахів. За словами спеціалістів, вони доволі надійні та міцні. Полоззя виготовлені з листової сталі. Інші деталі каркасу – з алюмінієвого сплаву. Конструкція санчат може бути трубчастою. Вага таких санок, залежно від моделей і додаткових елементів, – від 2,5 кг до 5,5 кг. Ціна також доволі демократична – в середньому, 100-150 гривень. Проте, за словами консультанта одного з дитячих магазинів Ольги, такі санчата мають один суттєвий мінус: везти їх можна тільки за собою, при цьому дитина залишається поза полем зору. «Куди краще, – радить Ольга, – для зовсім маленьких придбати металеві санки з ручкою, яка дозволяє штовхати їх поперед себе, причому на деяких моделях її можна встановлювати й попереду, і позаду, що дозволяє везти дитину обличчям до мами. А спеціальний матрацик, який входить у комплект, добре зберігає тепло.
Санки-візок
«Це справжній візок на полоззях, – розповідає Ольга. – Ідеальний варіант для дітей від шести місяців. Ці легкі алюмінієві складні санчата можуть служити відмінним зимовим доповненням до звичайного возика. Вони просто складаються й розкладаються. У складеному вигляді практично не займають місця, дуже легкі (близько 2 кг). Але мають суттєвий мінус – модель не призначена для катання з гірок». Орієнтовна ціна санок 200 гривень. 
Дерев’яні
В основному, це світлі санки натурального “дерев’яного” кольору, покриті лаком. Санки виготовляються з бука – міцного, але доволі важкого дерева. Ціна – від 300 гривень. Основний мінус таких санчат, за словами спеціалістів, громіздкість їхня та вага, а ще у мікротріщинки часто забивається бруд. 
Плетені
Санки з лози мають класичну форму й ретро-дизайн. Ця модель має красивий зовнішній вигляд, вона досить оригінальна, легка й ажурна, але дуже міцна за конструкцією. Санки добре сковзають і тримаються на пухкому снігу. Ціна такої моделі від 300 гривень. Щодо мінусів, то такі санчата важко чистити від бруду, та й волога руйнує саму лозу, і дитина може загнати собі скалку. 
Санчата-«пігулки»
«Це найпростіша, найдешевша, проте наймодніша модель санок, – розповідає продавець-консультант спортивного магазину Сергій. – Ці санчата – звичайні  пластикові пластини для спуску з гірки (культурні замінники картонок і портфелів)». Китайські «пігулки», в середньому, коштують 30-50 гривень. Ціна таких західних аналогів, в середньому, – 100. Проте, на таких санчатах рекомендується кататися дітям з чотирирічного віку і до… Мінус – ймовірність травмування хребта та й керувати такими санчатами важко. Проте вони розвивають доволі пристойну швидкість, а зберігатися можуть навіть на вішалці.  
Снігомобілі
Це керовані пластикові санки з тормозом. Вони мають кермо, одну або дві широкі лижні, як замасковані в корпусі. За словами Сергія,  додатково на снігомобілі можуть бути встановлені амортизатори, протиударний захист, м’яке сидіння. Снігомобілі призначені для швидкісних спусків з гірок. Бувають одно- та двомісні варіанти. Пластик, з якого зроблений снігомобіль витримує до – 25 градусів і не тріскається. І все ж таки має чималу вагу та габарити. Ціна таких санчат від 450 гривень.
Снігокати
За словами Сергія, це – найулюбленіша модель санчат серед дітей, котрі вже пішли у школу. Класична модель являє собою санки на лижах, якими керуєш за допомогою спеціального керма. Ззовні такі санчата нагадують триколісний велосипед, тільки на лижах. До речі, снігокатами  може керувати дитина від 5 років, верхньої вікової межі немає – завдяки сталевій рамі, багато хто з них витримує  понад 50 кілограмів. Дитина молодше 5 років може не впоратися з керуванням і впасти, тому що сидіння не має обмежників. До речі, середня ціна такого задоволення коливається від 600 до 1500 гривень.


Нещасні випадки на гірках – не рідкість

Рвані рани м’язів гомілки, стегна, сідниці, а також струс мозку – ось найпоширеніші травми, отримані дітьми під час катання на санчатах з гірки.
Як розповідає дитячий травматолог Володимир Кушнір, обов’язковою деталлю санчат для найменших повинна бути спинка. «М’язи в них ще слабенькі,  щоб самим утримувати її у вертикальному положенні, – пояснює спеціаліст, –  не кажучи вже про підтримку балансу під час спуску. Різкий поштовх при падінні може призвести до травми хребта. При виборі санок зверніть увагу на наявність підніжки. Це пристосування допоможе вберегти стопи від влучення під полоззя».
А ще за словами Володимира Петровича, дуже небезпечною позою для спуску з гірки є лежачи на животі, тому що під час спуску є всі шанси наїхати на інших або на дерево, звісно, отримавши дуже важкі травми. Тому найбезпечнішим положенням буде поза сидячи при відхиленому назад корпусі на 30-45 градусів.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую