clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Вступив до вишу - гайда на полігон! Майбутні прикордонники проходять курс молодого бійця

Майбутнім прикордонникам проводять попередній інструктаж

Майбутнім прикордонникам проводять попередній інструктаж. Фото: автора

У Хмельницькій Національній академії Державної прикордонної служби імені Б.Хмельницького курсантів відправили на полігон для проходження початкової військової підготовки

У багатьох вишах України уже завершилась вступна кампанія. Тому, у майбутніх студентів, залишилось трохи менше місяця на відпочинок перед початком наступного навчального року. Однак на «новоспечених» курсантів прикордонної академії чекає зовсім інше: від моменту зарахування кожен курсант повинен пройти так званий «курс молодого бійця» (КМБ) – неофіційна назва первинної підготовки майбутніх військових, необхідної для подальшого оволодіння професією.

Сьогодні, 29 липня хлопці та дівчата, які успішно пройшли вступні випробування та були зараховані до списку військової частини, отримали повне курсантське забезпечення та розпочали військову підготовку на польовій навчальній базі прикордонної академії.

Такі навчання влаштовують, аби вивчити поведінку курсантів за умов підвищених фізичних та психологічних навантажень, допомогти молодим людям швидше до них адаптуватись, а стройовим командирам – визначити осіб, які не спроможні їх переносити або ж схильні до порушень дисципліни. А також для того, щоб майбутні курсанти змогли зазирнути вперед та підготуватися до занять.

Курсант Андрій каже, що про таку професію мріяв з дитинства, тому ставиться до неї дуже серйозно і вважає престижною.

«Я живу в прикордонному містечку, поблизу Молдови і єдиний в сім’ї, хто вирішив вступати до військової академії. Це був мій свідомий вибір» - каже Андрій.

Про військову професію Андрій каже, що мріяв з дитинства

А от інший курсант, розповідає, що виріс в сім’ї військовослужбовця і вподобав собі цю професію.

«Я ще з школи займався фізичною підготовкою, ходив на курси для військовослужбовців, отримав кваліфікацію молодшого сержанта. І от тепер я вже курсант Національної академії» - зізнається хлопець.

У прикордонній академії кажуть, впродовж табірного збору переслідується кілька цілей. Приміром такі, що стосуються згуртування курсантського колективу, надання курсантам початкових знань, формування розуміння необхідності виконання статутних вимог.

За усім, що відбувається, спостерігають схвильовані батьки, які віддали своїх вчорашніх школярів до війського навального закладу. 

Батьки зізнаються - хвилювання є, але вибір дітей поважають.

«Ми приїхали з села Милятин, що на Рівненщині. Син навчався в Острозькому військовому ліцеї, гарно здав іспити і вирішив вступити сюди», – розповідає Людмила Клочко.

Жінка каже що, має певні побоювання щодо професії, бо в країні все таки не стабільна ситуація. Але підтримує сина, бо це було його рішення.

«Ми маємо надію, що поки син вчитиметься, то ситуація на сході вирішиться, і все буде добре», – ділиться батько одного із курсантів Олег Леонідович.

А от мати Наталія Петрушенко, впевнена, що дитина має обирати ту професію, яка їй подобається. Тому своєму сину дала право вибору, і каже, що не шкодує.

Нагадаємо, за словами ректора академії Олега Шинкарука, в середньому на одне місце цього року претендувало 2,5 — 4 абітурієнти, на окремі спеціальності - 10. 

Хлопці, отримавши форму, поїдуть на полігон.

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 19.07.2018
купівля
продаж
Міжбанк
$
26.38
26.43
30.69
30.75
0.42
0.42

Архів новин

<<Липень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31