ye-logo.v1.2
19 Лютого, 2019

Перші погони у День знань отримали 350 курсантів-прикордонників

Маргарита ЧУБА Суспільство 1590
Цього року пагони вперше вручали на 1 вересня.
Цього року пагони вперше вручали на 1 вересня.. Фото: автора

У навчальному закладі кажуть, це найбільше першокурсників за двадцять років.

Сьогодні, 1 вересня, 350 новоспечених курсантів прикордонної академії отримали свої перші військові погони. Їх вручали урочисто під аплодисменти батьків та рідних.

Урочиста церемонія відбулася на території Центру забезпечення навчального процесу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, де першокурсники проходили початкову військово-професійну підготовку.

«Така кількість першокурсників стала найбільшою за два десятка років», – зазначив ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук.

Розпочалося свято з підняття Державного Прапора України та Прапора Державної прикордонної служби України. Потім курсанти-першокурсники виконали Державний Гімн України та вшанували хвилиною мовчання полеглих прикордонників.

«Уже третій рік поспіль свято знань проходить в особливих обставинах для Державної прикордонної служби, українського народу і держави в цілому. Іспит у наших прикордонників приймає найсуворіший екзаменатор –антитерористична операція, а вартістю нестачі знань, умінь і навичок є найцінніше – людське життя», – зазначив генерал-лейтенант Василь Серватюк.

Першокурсники приймали вітання від поважних гостей та викладачів, які побажали студентам натхнення та наполегливості у навчанні. Також курсанти-прикордонники отримали символічний ключ від Країни знань, студентський квиток та залікову книжку, і пообіцяли сумлінно вчитися.

«350 курсантів-першокурсників, багато це чи чимало сказати складно. Так протяжність кордонів України не змінюються, але завдання які постають перед перед нами – збільшуються. А питання захисту територіальної-цілісності держави для нас сьогодні важливе, як ніколи. І для того, щоб зберегти суверенітет країни ми повинні мати людей, які будуть професійно боронити нашу землю», – додав Василь Серватюк

За кілька днів курсанти складатимуть присягу на вірність Україні.

Більшість курсантів наразі ще не відзначили свій 17-й день народження, проте вже приєдналися до лав майбутніх захисників кордонів України.

Завершилась церемонія вручення погонів урочистим маршем. 9 вересня курсанти прийматимуть присягу на вірність Україні.

Символічний ключ до знань передали першокурсникам. 

Нагадаємо, майбутні прикордонники проходили курс молодого бійця.
 

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас