ye-logo.v1.2
8 Липня, 2020

Підвищення пенсії і додатковий вихідний: що нового хмельничанам принесе жовтень

Суспільство 2605
Жовтень готує для хмельничан декілька нововведень.
Жовтень готує для хмельничан декілька нововведень.. Фото: novadoba.com.ua

Жовтень готує для хмельничан декілька нововведень.

У жовтні для хмельничан влада приготувала декілька нововведень. Вони стосуються фінансової сфери, а також додаткових вихідних і призову на строкову службу. Повідомляє ТСН.

У хмельничан зросте мінімальна пенсія

З 1 жовтня має початися нарахування осучаснених підвищених пенсій і хоча депутати ще не прийняли в цілому закон про пенсійну реформу, запропоновану Кабміном і прийнятий в першому читанні 13 липня, втім, уряд говорить, що провести осучаснення пенсій з 1 жовтня можна заднім числом - після того, як Рада проголосує за реформу.

Читайте також: пенсії з 1 жовтня збільшаться на суму від 200 до понад 3000 тисяч гривень. Але не всім

Разом з пенсіями можуть зрости й тарифи

В жовтні може подорожчати газ для населення щонайменше на 20%, прогнозують експерти. Наразі кубометр блакитного палива коштує 6,9 грн. Але, відповідно до постанови Кабміну, цей тариф повинен переглядатися двічі на рік. Водночас в уряді запевняють, що газ для населення цієї осені не дорожчатиме.

Читайте також: розрахунки ціни на воду передали до Нацкомісії 

Почнуть діяти пільги на опалення.

Від сьогодні починають діяти пільгові тарифи на електроенергію для будинків з електроопаленням - 90 копійок за кВт-годину. Згідно з документами Національної комісії, пільговий тариф буде діяти виключно в опалювальний сезон - з жовтня по квітень включно.
Граничний обсяг спожитої електроенергії за цим тарифом становить 3 000 кВт на місяць. Всю електрику, використане понад цей ліміт, оплачується за стандартним тарифом - 168 коп. / КВт-год.
Зміни стосуються жителів приватних будинків з електричними котлами, а також квартир без газопостачання та центрального опалення, які, відповідно, обігріваються електроенергією.

Читайте також: чи отримають подоляни компенсацію за заощаджену субсидію?

Призов на строкову службу.

В Україні розпочався осінній призов. На строкову військову службу до Збройних сил України й інших військових формувань, утворених відповідно до Законів України.
З 2 жовтня до 30 листопада 2017 року триватиме призов громадян на строкову військову службу. З Хмельниччини до війська мають відправити 5061 чоловіків.

Читайте також: на строкову службу цієї осені покличуть понад 5 тисяч юнаків з Хмельниччини

Запрацюють мовні квоти на телебаченні.

В середині осені повністю запрацюють мовні квоти на телебаченні - з 13 жовтня закон, підписаний президентом ще в червні, вступає в силу в повному обсязі. Згідно з документом, в ефірі загальнонаціональних каналів має бути не менше 75% контенту українською мовою, а в ефірі регіональних - не менше 50%.

Читайте також: через російську мову до гендиректора атомної станції викликали швидку

Хмельничани матимуть додатковий вихідний.
У жовтні 2017 року Україна офіційно передбачено 10 вихідних днів, тобто, українці будуть відпочивати третю частину місяця.
Так, 14 жовтня покладено вихідний на честь Дня захисника України. З огляду на, що він випадає на суботу, то вихідним буде наступного понеділка - 16 жовтня.

Читайте також: якою буде погода у жовтні

 

 

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую