ye-logo.v1.2

На залізничному вокзалі встановили дошку Михайлу Грушевському, який колись провів там три доби

Суспільство 3697

Вартість дошки - 60 тисяч гривень.

Сьогодні, 7 листопада, на фасаді хмельницького залізничного вокзалу встановили меморіальну дошку відомому історику Михайлу Грушевському. Приурочили подію до 100-річчя Української революції. Автор меморіальної дошки скульптор Роман Албул.

Як повідомив міський голова Олександр Симчишин, дошку думали встановити на одному зі старих будинків на вулиці Грушевського 85-87. Але вирішили, що залізничний вокзал більш людне місце. Обійшовся новий історичний монумент міському бюджету у 60 тисяч гривень.

За словами місцевого краєзнавця Сергія Єсюніна, Грушевський двічі побував на хмельницькому вокзалі. Один із візитів був досить тривалим — аж три доби.

“Беремо 1891 рік, коли ще молодий Михайло Грушевський працював над своєю дисертацією, і приїхав на станцію Проскурів, а звідти вже відправився в Кам'янець-Подільський. Дисертацію він писав на матеріалах подільських, про Барське староство. Так декілька тижнів був у Кам'янці. Вже після того Михайло Грушевський сформувався як науковець та історик”, - розповідає Сергій Єсюнін.

Хмельничани зібрались на відкриття дошки

Додає, що у 1919 році був дуже складний час для Української Народної Республіки. Фактично вже з початку цього року відбувався наступ більшовиків, уряд УНР переїхав з Києва і фактично всі події відбувалися на Поділлі.

Відкрив дошку міський голова

“Михайло Грушевський, який вже не був головою Центральної ради, бо була Директорія при владі, вирішив поїхати в Кам'янець-Подільський. Він прибуває в Проскурів, знову ж таки на наш вокзал, вирушає у Кам'янець. Декілька місяців живе і працю там, викладає, консолідує партії, але потім розуміє, що потрібно долучити до створення УНР західні території. Так вирішує виїхати на Західну Україну. На початку березня він прибуває у Проскурів на вокзал і три дні чекає потяг. Бо ж це була громадянська війна, хаос, розкладу не було”, - каже пан Сергій.

Грушевський кілька разів буав на залізничному вокзалі у Хмельницькому

Вже з Проскурова Грушевський вирушив до Станіслава. Тоді й почалась його діяльність за межами країни.

Читайте також: Історики: Проскурів був у епіцентрі Української революції 1917-1921 років
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую