ye-logo.v1.2
22 Березня, 2019

У хмельницьких садочках не вистачає місць для понад 5 тисяч дошкільнят

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1264
У Хмельницькому вирішують питання із переповненими дитсадками
У Хмельницькому вирішують питання із переповненими дитсадками. Фото: автора

Загалом у ДНЗ міста навчаються близько 11 тисяч дітей.

У садочках міста Хмельницького не вистачає 5-6 тисяч місць. Як повідомив директор Департаменту освіти і науки Хмельницької міськради під час прямого ефіру сайту "Є", аби вирішити цю ситуацію, будують нові ДНЗ та збільшують спискову кількість дітей.

«Але багато відомчих садочків, які існували в радянські час – були розпродані відомствами. Зараз нам фізично не вистачає закладів на ту кількість дітей, яка є в місті. Загалом дошкілля у нас відвідує 11 тисяч дітей Проектна потужність наших садочків, якщо брати вимоги Закону з наповненістю в 20 осіб, то нам не вистачає 5-6 тисяч місць. Ми вирішуємо це питання – це збільшуємо списковий склад дітей», - зазначив Роман Дмитрович.

За його словами, якщо дитина не відвідує садочок, ніяких довідок не потрібно надавати. Батьки можуть написати просто заяву. Місце зберігається і воно пустує. Працівники Департаменту під час нарад і моніторингів з’ясували, що відвідуваність дошкілля становить 68-70%.

«Якщо будемо жорстко дотримуватись норм Закону, то в нас буде ситуація, коли садочок буде відвідувати 12 діток, з ними працюватиме колектив і отримуватиме зарплатню, як за 20 дітей. І ми зіткнемося з тим, що нас звинуватять у нецільовому використанні коштів. Тому ми збільшили списковий склад дітей до 30-35 осіб і дійшли до норми в 20 осіб відвідуваності» - додав директор Департаменту.

Окрім цього, аби забезпечити усіх маленьких мешканців дошкільною освітою – будуються нові садочки. Минулого року відкрили ДНЗ у мікрорайоні Ружична, наступного року запрацюють заклади у Гречанах, Лезнево та на Озерній.

Читайте також: У Хмельницькому відбудеться другий батьківсько-освітянський форум

Повну версію ефіру можна подивитися у записі: 

 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео