ye-logo.v1.2
7 Грудня, 2019

Погода в грудні: температурні «гойдалки» та якою буде новорічна ніч

Олександр НІКІТІН Суспільство 3952

Підписатися на канал "Є" в Youtube

За прогнозами синоптиків, суворої зими не слід чекати.

Перший зимовий місяць буде не дуже холодним. До такого висновку можна дійти, якщо проаналізувати як офіційні прогнози синоптиків, так і народних «віщунів». Отож, якою погода може бути в грудні?

Вже з 1 грудня в західних, північних та більшості центральних областей температура повітря знизиться на декілька градусів. Також з 2-3 грудня на всій території країни йтиме невеликий, але постійний сніг. Утім, опади не будуть не сильними, але можуть створити проблеми для комунальних служб і автомобілістів. Таку думку висловив заступник директора Українського гідрометеорологічного центру Анатолій Прокопенко, пише «Ipress.ua».

Календарна зима розпочнеться з холоднечі, однак морозною буде лише перша декада грудня. Про це в ефірі «Радіо Свобода» повідомила завідувач відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова. «Уже всередині місяця варто чекати плюсових температур», - каже метеоролог. «У нас погода тепер змінюється так: п’ять днів дуже холодних, п’ять днів дуже теплих. А коли не складається, то виходить ніби в межах норми. Перед Новим роком буде різке зниження температури, до того ж, неодноразове. На Новий рік буде нестійкість погодних умов – від холоду до тепла. Сніг випаде трохи раніше, але його не повинно бути багато. Погодні умови на Новий рік будуть не дуже зимові, не такі, що можна, скажімо, на лижах кататися. Ні, такого ще не буде», – зазначила Мартазінова. Приходу зими в Україну зі зниженням середньодобової температури повітря до нуля градусів і нижче слід очікувати вже в другій половині грудня. Таку думку висловив Директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

За словами завідувача відділом синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віри Балабух, цього року на нашу країну взагалі чекає не сувора зима. «Якщо подивитися на дані світових прогностичних центрів, то за всіма прогнозами, а ця тенденція зберігається протягом останнього періоду, на території України очікується тепла зима. Температура повітря буде на 2-3 градуси вище норми», - сказала синоптик «Апострофу».

А ось народний синоптик Леонід Горбань прогнозує морозний грудень. «У перших числах грудня на українців вже чекають легкі морози: нічні 3-4 градуси нижче нуля, вдень близько нуля. Так буде тривати до 4 грудня. З 4 по 7 грудня очікується відлига - 2-3 градуси тепла. З 10 по 22 грудня знову будуть морози, але на нас чекають «гойдалки». Так, з 10 по 15 грудня очікується 3-5 градусів нижче нуля, а до 16-17 грудня прийдуть сильніші морози: мінус 11-16 градусів. З 23 по 26 грудня знову очікується відлига, але з 28 числа повернуться морози, хоч і не дуже сильні - мінус 3-6 градусів», - резюмував Горбань. Щодо новорічної ночі, то Горбань каже, що є надія на те, що буде і морозець, і трохи снігу.

Читайте також: Яку погоду прогнозували на жовтень.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую