clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

П’ять елементів розумного зростання Хмельниччини – поради експерта

За словами Анатолія Ткачука, Хмельниччина має основу для розумного розвитку

За словами Анатолія Ткачука, Хмельниччина має основу для розумного розвитку. Фото: автора

Складовими розумного зростання є розумна економіка, простір, розумне використання ресурсів, розумна освіта і люди.

Хмельниччина одна із тих областей, які перші включилась у процес децентралізації. За кілька років маємо 33 ОТГ, ще 6 мають провести перші вибори у грудні. Як повідомив директор з питань науки та розвитку ГО «Інститут громадянського суспільства» та експерта Програми “U-LEAD з Європою” Анатолія Ткачука під час форуму регіонального розвитку, у Хмельницькій області більшість територіальних громад стали логічним продовженням розробленої Стратегії розвитку області.

«Для того щоб Хмельниччини розвивалась розумно, ми зробили дуже багато. Економіка світу змінюється дуже швидко і сьогодні для людини фактично не залишається місця у традиційних системах. Для людини скорочують сфери зайнятості. Ще 10 років тому, для початку бізнесу потрібні були серйозні гроші, сьогодні стартапами заполонили світ. Нова економіка вимагає від управлінців абсолютно нових підходів, і ці підходи називаються в Європі «smart», а у нас «розумні»», - розповідає експерт.

За його словами, складовими розумного зростання є розумна економіка, простір, розумне використання ресурсів, розумна освіта і люди. Хмельницька область має для цього основу. Пан Анатолій каже, наш регіон визначив для себе розумну спеціалізацію, і нею є сільське господарство, інновації у промисловості та туризм.

«Розумною спеціалізацією є розвиток специфічного туризму області - мінеральні води, архітектурний та історичний туризм. Працювати над інноваційним потенціалом можуть університети, які можуть створювати області унікальні продукти та отримувати тимчасову унікальну монополію. Сьогодні через об’єднанні територіальні громади змінюються підходи до сільського розвитку», - додає пан Анатолій.

Експерт з децентралізації каже, наприклад для Сатанівської ОТГ «проситься» розумна спеціалізація туризм. Навколо цього туризму може розвинутися купа дрібних секторів, які забезпечуватимуть зайнятість місцевого населення на новому рівні та в нових технологіях.

«Надзвичайно важлива освіта в школі й поза нею. ОТГ отримали освіту, як ключове повноваження. Раніше носієм знань був вчитель. Він все знав, розказував учню, той запам’ятовував і розповідав вчителю і отримував відповідну оцінку. Далі ішов університет чи профтехзаклад. Але тепер знання знаходяться у всесвіті, в інтернеті. І будь-який учень, може мати прямий доступ до них. вчитель тепер стає іншою людиною і має направити дитину в світ глобальних знань, допомогти з них створити новий продукт», - стверджує Анатолій Ткачук.

За його словами, Хмельниччина має усі п’ять ключових елементів розумного зростання і вони просто дуже добре «лягають» на Стратегію розвитку області. Проблема тільки в тому, що це все нове, а нове сприймається насторожено, і ми часто думаємо що це десь далеко, а воно вже у нас. 

Читайте також: Де шукати додаткові надходження до бюджету – досвід Волочиської міської ОТГ

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 1:
Від: Дмитро Рильков14.12.2017 13:02А туристичний туризм це як? Як масло масляне, чи що?

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 13.11.2018
купівля
продаж
Міжбанк
$
27.9
27.93
31.43
31.46

Архів новин

<<Листопад 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30