ye-logo.v1.2

П’ять елементів розумного зростання Хмельниччини – поради експерта

Суспільство 2505

Складовими розумного зростання є розумна економіка, простір, розумне використання ресурсів, розумна освіта і люди.

Хмельниччина одна із тих областей, які перші включилась у процес децентралізації. За кілька років маємо 33 ОТГ, ще 6 мають провести перші вибори у грудні. Як повідомив директор з питань науки та розвитку ГО «Інститут громадянського суспільства» та експерта Програми “U-LEAD з Європою” Анатолія Ткачука під час форуму регіонального розвитку, у Хмельницькій області більшість територіальних громад стали логічним продовженням розробленої Стратегії розвитку області.

«Для того щоб Хмельниччини розвивалась розумно, ми зробили дуже багато. Економіка світу змінюється дуже швидко і сьогодні для людини фактично не залишається місця у традиційних системах. Для людини скорочують сфери зайнятості. Ще 10 років тому, для початку бізнесу потрібні були серйозні гроші, сьогодні стартапами заполонили світ. Нова економіка вимагає від управлінців абсолютно нових підходів, і ці підходи називаються в Європі «smart», а у нас «розумні»», - розповідає експерт.

За його словами, складовими розумного зростання є розумна економіка, простір, розумне використання ресурсів, розумна освіта і люди. Хмельницька область має для цього основу. Пан Анатолій каже, наш регіон визначив для себе розумну спеціалізацію, і нею є сільське господарство, інновації у промисловості та туризм.

«Розумною спеціалізацією є розвиток специфічного туризму області - мінеральні води, архітектурний та історичний туризм. Працювати над інноваційним потенціалом можуть університети, які можуть створювати області унікальні продукти та отримувати тимчасову унікальну монополію. Сьогодні через об’єднанні територіальні громади змінюються підходи до сільського розвитку», - додає пан Анатолій.

Експерт з децентралізації каже, наприклад для Сатанівської ОТГ «проситься» розумна спеціалізація туризм. Навколо цього туризму може розвинутися купа дрібних секторів, які забезпечуватимуть зайнятість місцевого населення на новому рівні та в нових технологіях.

«Надзвичайно важлива освіта в школі й поза нею. ОТГ отримали освіту, як ключове повноваження. Раніше носієм знань був вчитель. Він все знав, розказував учню, той запам’ятовував і розповідав вчителю і отримував відповідну оцінку. Далі ішов університет чи профтехзаклад. Але тепер знання знаходяться у всесвіті, в інтернеті. І будь-який учень, може мати прямий доступ до них. вчитель тепер стає іншою людиною і має направити дитину в світ глобальних знань, допомогти з них створити новий продукт», - стверджує Анатолій Ткачук.

За його словами, Хмельниччина має усі п’ять ключових елементів розумного зростання і вони просто дуже добре «лягають» на Стратегію розвитку області. Проблема тільки в тому, що це все нове, а нове сприймається насторожено, і ми часто думаємо що це десь далеко, а воно вже у нас. 

Читайте також: Де шукати додаткові надходження до бюджету – досвід Волочиської міської ОТГ

Коментарі:

Дмитро Рильков 14.12.2017 13:02

А туристичний туризм це як? Як масло масляне, чи що?

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую