ye-logo.v1.2

Реформа. Що важливіше – кількість чи якість?

Суспільство 3862
У громаду з центром у Ярмолинцях вже надали згоду Косогірська, Соснівська, Томашівська, Кадиївська, Буйлівецька, Пасічнянська, Москалівська та Жилинецька сільські ради, – каже Віктор Хоптяр
У громаду з центром у Ярмолинцях вже надали згоду Косогірська, Соснівська, Томашівська, Кадиївська, Буйлівецька, Пасічнянська, Москалівська та Жилинецька сільські ради, – каже Віктор Хоптяр. Фото: автора

Ярмолинецький район може стати найбільшим на Хмельниччині за кількістю створених громад

Ярмолинеччина — один з тих регіонів краю, що не поспішає з децентралізаційними процесами. Якщо на Хмельниччині є громади, які самостійно діють уже понад два роки, тут лише починають створюватися перші. Однак, як виявляється, справа якраз не в тому, що немає бажання об’єднуватися: багато сіл Ярмолинеччини якраз прагнуть об’єднання, але лише на правах центру.

Запрошували до об’єднання увесь район

«Щойно розпочалися децентралізаційні процеси в Україні, ми одразу ж запросили усі двадцять дев’ять сільських та нашу селищну ради до обговорення та внесення пропозицій, – пригадує Віктор Хоптяр, Ярмолинецький селищний голова. – Звісно ж, серед пропозицій були й такі, щоб об’єднатися в одну громаду довкола Ярмолинець. Однак єдності в цьому питанні не було, а переважна більшість сільських рад не хотіли тоді взагалі будь-якого об’єднання.

Та, як відомо, децентралізаційні процеси на місці не стоять, тож цьогоріч знову розпочали перемовини. Вкотре запросили до об’єднання увесь район. Ми розуміємо: що потужніша громада, то спроможнішою вона буде. А від цього залежить усе: і добробут, і перспектива розвитку, і благоустрій, державна підтримка, словом багато факторів…». В той час, коли більшість сільрад знову ж таки виявилися на етапі роздумів, створювати громаду взялися кілька сіл з центром у Солобківцях. Відтак, чотири сільських ради – Глушковецька, Проскурівська, Стріховецька та Солобковецька — об’єдналися, провели наприкінці жовтня вибори і нині вже живуть та діють як громада.

Наразі також виявила бажання стати центром громади Баламутівка. У планах до неї мають доєднатися Виноградівська та Монастироцька сільські ради. Щоправда, каже Віктор Хоптяр, тут ще є багато питань, на які немає відповідей. І хоч 24 грудня вже мають відбутися вибори, територіальні межі громади обласною радою досі не погоджені, оскільки таке об’єднання вважається нерентабельним. А, як відомо, нема погоджених меж – нема фінансування з держбюджету.

Тим часом уже йде мова і про об’єднання у громаду довкола села Михайлівка. Голова облдержадміністрації уже підписав відповідне розпорядження. Щоправда, добровільно об’єднатися в територіальну громаду згодилися всього лише дві сільські ради – Михайлівська та Загінецька, що нині у складі Деражнянського району.

«Щодо об’єднання у громаду з центром у Ярмолинцях, то нині нам надали свою згоду Косогірська, Соснівська, Томашівська, Кадиївська, Буйлівецька, Пасічнянська, Москалівська та Жилинецька сільські ради, – каже Віктор Хоптяр. – Дехто з тих, хто, як-то кажуть, ще в роздумах, знову ж таки просить зачекати, бо деякі сільські ради ніяк не можуть вирішити, з ким їм об’єднуватися і чи об’єднуватися взагалі. Також є невирішені питання, що суперечать вимогам територіальної цілісності громади. Наприклад, між Томашівською та Соснівською сільрадами та Ярмолинцями є Ясенівська, котра не хоче об’єднання взагалі. Відтак не знаємо, як через перервані межі об’єднати до громади ці дві сільські ради. Такі ж питання є по Пасічній, бо між ними ще є Правдівка та Шарівка, які поки також не дали згоди на об’єднання в Ярмолинецьку громаду. Ці села поки вичікують, хоча отримали пропозиції об’єднуватися і від нас, і від села Скаржинці, котре також має прагнення створити громаду і стати її центром. Решта сільських рад ще в роздумах».

Ярмолинці самодостатні, але об’єднуватися потрібно

За словами селищного голови, звісно, така роздробленість аж ніяк не на користь громаді району. І справа якраз не лише в народній мудрості, що «гуртом легше батька бити». Бо що більша громада, то, впевнений, більше можливостей для її розвитку. Щоправда, в цьому плані Ярмолинцям, каже, нема чого особливо журитися, адже селище й нині самодостатнє.

«Дуже багато добрих справ вдалося зробити цього року, – розповідає Віктор Володимирович. – Зробили капітальний ремонт шести вулиць селища, поклали асфальтове покриття, навели лад з тротуарами, на одній з вулиць викопали свердловину та встановили водонапірну вежу, відтак люди мають діючий водогін там, де були лише криниці. Ще один потужний проект, що вдалося зробити, – це реконструкція системи водопостачання селища. Уже встановили сучасні ємності на водопровідній насосній станції, яка живить Ярмолинці водою, закупили найкраще імпортне обладнання, встановили систему очищення та знезараження води. Нині селище отримує воду якісну та без перебоїв. Підтримуємо і соціальну сферу: маємо на утриманні три садочки, допомагаємо школам з утепленням, поліції – з встановленням камер відеонагляду на вулицях селища, пожежникам закупили спецобладнання тощо… Словом, власних коштів вистачає, щоб підтримувати нормальну життєдіяльність у селищі. Однак об’єднуватися потрібно. Час на роздуми уже вичерпаний».

Читайте також: В шести ОТГ Хмельниччини відбудуться перші місцеві вибори

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую