ye-logo.v1.2

Основне завдання юстиції на наступний рік - це розвиток "сільського нотаріату"

Суспільство 6253
У відомстві розповіли про роботу в минулому році і плани на 2018 рік.
У відомстві розповіли про роботу в минулому році і плани на 2018 рік.. Фото: автора

Керівники відомства прозвітували про роботу за минулий рік.

Сьогодні, 31 січня, в Головному територіальному управлінні юстиції у Хмельницькій області пройшов брифінг на тему: "Юстиція Хмельниччини. Стабільна динаміка змін". За результатами роботи у 2017 році управління Державної виконавчої служби Хмельниччини, згідно з показником фактичного виконання судових рішень зайняла перше місце в країні. Про це повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк.

Віктор Анатолійович також зазначив, що найголовнішим досягненням юстиції у 2017 є стабільність.

За підрахунками, в області виконується 30% від усіх рішень.

Неля Продан, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції розповіла про плани зробити нотаріальні послуги доступнішими у селах.

"Загалом в області працює 165 нотаріусів. З них 26 державних, і 139 приватних. Ними впродовж року було вчинено 324 000 нотаріальних дій. 63% цих дій - це засвідчення копій документів, справність підпису, доручення. Решта нотаріальних дій - це посвідчення різних правочинів та видача свідоцтв про право на спадщину", - каже Неля Василівна.

Чиновниця зазначає, що основним завданням на 2018 рік, яке у юстиції ставлять на перший план - це розвиток "сільського нотаріату". Йдеться про те, щоб у сільській або селищній раді були співробітники, які мають функції нотаріусів. Відповідний закон прийнятий.

"Мова йде про те, що посадовим особам органів місцевого самоврядування, крім традиційних нотаріальних дій, дали можливість надавати свідоцтво на спадщину. Але для того, щоб вони могли це робити їм потрібно мати юридичну освіту та пройти відповідне стажування в державних нотаріальних конторах, або в приватного нотаріуса, а також скласти іспит зі спадкового права", - розповідає Неля Василівна.

У сільських радах працюватимуть нотаріуси.

За її словами, справа тільки – за сільськими головами та головами територіальних громад, які мають направити своїх працівників на навчання до управління юстиції.

"Ми неодноразово звертались до голів територіальних громад, щоб вони направляли відповідних осіб до нас на стажування, а воно є безкоштовним. 1 особа вже пройшла стажування, ще дві селищних ради походять навчання. По завершенню стажування, і за умови здачі іспиту, вони зможуть на місцях надавати свідоцтво про право на спадщину", - каже заступник начальника Головного територіального управління юстиції

На брифінгу розповіли про роботу в юстиції у 2017 році.

Як розповідає Неля Продан, це дуже мала кількість охочих. Потреба в збільшенні таких посадових осіб значно більша. Вона запевняє, що це буде це буде зручно для людей, і вигідно для територіальної громади, оскільки державне мито буде надходити в їхній місцевий бюджет.

У разі активного запровадження посади сільського нотаріуса, мешканцям не потрібно буде їхати до райцентру до приватного чи державного нотаріуса.

Серед інших новацій – видача свідоцтва про народження дитини у 20 пологових будинках області. Такою послугою скористалися понад 5 тисяч сімей.

Роман Касянюк розповів про запуск Єдиного реєстру боржників, який запрацював 5 січня 2017 року. Він зауважив, що реєстр створений з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов'язання боржників та запобігає відчуженню ними майна.

Інформація транслювалася на слайдах.

"У реєстрі вказана інформацію про громадян та компанії Хмельниччини, які відповідно до рішень суду визнані боржниками і стосовно яких відкрито відповідне виконавче провадження", - зазначає Роман Миколайович.

Отож, кожен, хто має бажання, може ознайомитися, хто є боржниками в області, які суми і кому винен.

Крім того, говорили й про пілотний проект “Шлюб за добу” у містах Хмельницький та Кам'янець-подільський.

"У рамках проекту у 2017 році зареєстровано 607 шлюбів, зараз їх кількість становить 651", - розповідає СвітланаЛисюк, заступника начальника головного управління юстиції з питань державної реєстрації.

Попит на послугу "Шлюб за добу" зростає.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую