ye-logo.v1.2
19 Січня, 2020

Обвал муру Старої фортеці: про пошкодження знали, але...

Маргарита ЧУБА Суспільство 1584
У Кам'янці-Подільському зазнав руйнувань мур Старої фортеці
У Кам'янці-Подільському зазнав руйнувань мур Старої фортеці. Фото: vdalo.info

Реставраційні роботи на даній ділянці востаннє проводили 10 років тому

У середу, 14 лютого, у Кам’янці-Подільському стався частковий обвал муру Старої фортеці. Директор Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника Олександр Заремба розповів, що вірогідність пошкодження ділянки стіни на північно-західному боці Північного бастіону фортеці виявили ще місяць тому. Саме тоді, за словами Олександра Олександровича, фахівці заповідника звернулися за рекомендацією до профільних фахівців для обстеження аварійної ділянки. Проте, стіна не встояла до їх приїзду.

"Ми моніторили цю стіну кілька років, і там був більш-менш стабільний стан. Зміни ми помітили приблизно місяць тому, і одразу відреагували на ситуацію, що склалася. Ми звернулися за рекомендацією до профільних фахівців для обстеження аварійної ділянки. Їхній приїзд очікувався у Кам’янець-Подільський орієнтовно на 15-16 лютого. Проте стіна не встояла до приїзду комісії, яка мала дати оцінку пошкодженням", - розповідає директор музею-заповідника.

За словами Олександра Заремби, не починали роботи передчасно, бо не помітили нічого, щоб могло б вказати на обвал муру.

"Приїзд профільних фахівців очікуємо сьогодні. І тільки після того, як вони проведуть обстеження, можна буде говорити про причини обвалу, масштаби завданої шкоди та терміни реконструкції. Після висновків експертів буде розроблено проектно-кошторисну документацію на реставраційні роботи", - зазначив Олександр Олександрович.

Як розповідає директор музею-заповідника, востаннє реставраційні роботи на даній ділянці проводилися у 2006-2007 роках.

Також Олександр Олександрович зазначив, що наразі руху транспорту поблизу місця обвалу муру Старої фортеці перекритий.

Рух транспорту поблизу місця обвалу перекритий. Фото: з Фейсбуку Олександра Гуменюка

"Ми регулярно моніторимо ділянки по всій території фортеці, і якщо ми бачимо, що є якісь деформації, то одразу на це реагуємо", - додає Заремба.

Вірогідність пошкодження муру виявили місяць тому. Фото: vdalo.info

Нагадаємо, у серпні 2011 року, на території Кам'янець-Подільського музею-заповідника, завалилася пам’ятка фортифікації 16 століття Нова Західна вежа.  На її реконструкцію, яка затягнулася аж на 5 років, витратили 4 мільйони 100 тисяч гривень.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую