ye-logo.v1.2

У Хмельницькому обговорили проблеми виплат із держбюджету освітньої субвенції та монетизацію пільг

Суспільство 2540
В обласному центрі відбулося засідання Хмельницького регіонального відділення асоціації міст України
В обласному центрі відбулося засідання Хмельницького регіонального відділення асоціації міст України . Фото: автора

Держава переклала частину обов’язків на міста.

Сьогодні, 16 березня, у Хмельницькому відбулося засідання регіонального відділення асоціації міст України. Очільники міст обласного та районного значення, голови ОТГ зібрались аби обговорити проблему виплати освітньої субвенції та монетизацію пільг на проїзд, на що поки держава не виділила грошей.

«Наприкінці 2017 року Уряд задекларував підвищення заробітної плати для освітян, а коштів субвенційних для місцевих бюджетів передбачено не було. Якщо перекладати цю функцію в межах Хмельницького, то на заробітну плату, яку повинна платити держава, потрібно виділити 37 мільйонів гривень з міського бюджету. При тому, що ми і так кілька останніх років частину функцій з виплати зарплати беремо на себе», - стверджує Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Додає, що із наступної середи міста зіткнуться з ще однією проблемою – постанова КабМіну про монетизацію пільг. Міста змусять відшкодовувати пільгові перевезення виконуючи функцію держави.

«Бо пільга – це функція, яку дає держава, а не місто, район чи ОТГ. Держава просто знімає з себе функцію і покладає її на міста. Для Хмельницького це приблизно 104 мільйони гривень в рік. Більше 25% бюджету розвитку доведеться віддати тільки на відшкодування за пільгове перевезення. Це означає, що ті важливі інфраструктурні об’єкти, які ми розпочали будувати, просто стануть і перетворяться у довгобуд, бо все віддамо на підняття зарплат і відшкодування за пільговий проїзд», - зазначив міський голова.

Олександр Слобожан (посередині) сподівається що Асоціація міст домовиться з обласною владою

Згідно з даними аналітиків Асоціації міст України, на Хмельниччині склалась складна ситуація із розподілом стабілізаційної дотації, оскільки міста обласного значення отримали лише 3% від загального обсягу цієї дотації, у той час, як саме у них проживають 60% населення області. В інших регіонах цей показник сягає 18-20%. Тому, за словами виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, важливо врегулювати стосунки із обласною владою, яка здійснила такий розподіл.

«Хочемо обласну владу переконати запроваджувати справедливі критерії перерозподілу коштів. Сподіваємось, що ті фінанси, допоможуть врегулювати проблеми фінансування освітньої галузі до того, як будуть внесені зміни до Закону "Про державний бюджет" після піврічного періоду ", - зазначив Олександр Слобожан.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую