ye-logo.v1.2
26 Вересня, 2020

Хмельницький – фінансово нездоровий та ще й непрозорий

Суспільство 1562
Хмельницький посів 13 місце із індексом 5,6 із 8 можливих.
Хмельницький посів 13 місце із індексом 5,6 із 8 можливих.

Днями у столиці презентували аналіз фінансового здоров’я бюджетів найбільших міст України.

За результатами аналізу, Хмельницький посів не вельми привабливе місце. Дослідження відбувалися в рамках спільного проекту МЦПД та Інституту економічних і соціальних реформ в Словаччині (ІNЕКО) за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

Оскільки рівень корупції в Україні є відносно високим згідно з Індексом сприйняття корупції "Transparency International", а також враховуючи процеси децентралізації, що відбуваються в країні, потрібно якомога швидше підвищити рівень прозорості та громадського контролю за діяльністю міських рад, переконані організатори дослідження.

Так, за рейтингом фінансового здоров’я бюджет Хмельницького посів 13 місце із 22 можливих, а у рейтингу прозорості, місто опустилося ще нижче. Із 50 найбільших міст України, Хмельницький зайняв 43. Що ж стосується області, то ситуація не краща - Хмельниччина посіла 19 місце із 24 можливих.

Проект здебільшого спрямований на зниження рівня корупції в органах місцевого самоврядування шляхом розробки рекомендацій, що відповідають антикорупційним потребам українських муніципалітетів та обласних рад.

Даний рейтинг ґрунтується на інформації отриманій із відповідей, які надали міські ради під час опитування та на інформаційні запити. Значну частину інформації взято із сайтів міської ради.

Організатори кажуть, досліджували загальну картину за 77 параметрами.

Варто зазначити, що у розділі "професійна етика та конфлікт інтересів" у Хмельницького нуль відсотків із 9 можливих. А все тому, що на сайті міської ради, як зазначається у дослідженні, немає правил поведінки для виборних посадових осіб, а також найманих працівників міської ради та відсутній порядок здійснення моніторингу та вирішення конфлікту інтересів. Також зазначають організатори дослідження, на сайті міськради відсутній окремий розділ для громадськості, в якому можна залишити повідомлення (скарги) про порушення кодексу етики, незаконні практики працівників міської ради, конфлікту інтересів.  


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую