ye-logo.v1.2
21 Жовтня, 2019

Генпрокуратура взялася за "злодіїв у законі" та депутатів у Хмельницькому

Ангеліна Мовчан Суспільство 2771
Фото: gp.gov.ua

Відомство розслідує факт заволодіння 1, 4 млн грн коштів інвесторів

Головним слідчим управлінням Служби безпеки України за процесуального керівництва Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом заволодіння невстановленими службовими особами одного із товариств з обмеженою відповідальністю та приватного підприємства коштами інвесторів в особливо великому розмірі за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, повідомляє сайт відомства.

Установлено, що у 2007 та 2008 роках між ТОВ та трьома особами укладені договори про дольове інвестування у комерційну нерухомість у м. Хмельницький загальною площею 800 кв м, вартістю 1,4 млн грн.

Після чого, службові особи ТОВ умисно довели вказане підприємство до неплатоспроможності, відмовилися від оренди земельної ділянки, відведеної під будівництво на користь підконтрольного їм приватного підприємства, яке фактично здійснило у 2016 році будівництво торгово-офісного центру з спортивно-розважальним дитячим і спортивно-оздоровчим комплексами, закладами громадського харчування та паркінгом, а також відмовилися виконувати перед вкладниками свої зобов’язання та повертати їм грошові кошти на загальну суму 1,4 млн грн, заволодівши ними, чим спричинили останнім матеріальну шкоду в особливо великих розмірах.

З метою швидкого, всебічного та повного дослідження обставин кримінального провадження 21.03.2018 на території м. Хмельницького за участі прокурора, слідчих, оперативних працівників ГУБКОЗ, спецпідрозділу нацполіції проведено низку обшуків у житлових та нежитлових приміщеннях фігурантів, у ході яких вилучено «чорнову бухгалтерію», технічну, проектно-кошторисну документацію підприємств-забудовників, зброю тощо.

Наразі проводиться огляд вилученої «чорнової бухгалтерії», після чого прокурором буде внесено до суду відповідне клопотання про арешт тимчасово вилученого майна.

У цьому ж провадженні слідчим шляхом перевіряються факти незаконного заволодіння упродовж 2012-2017 років земельними ділянками у Хмельницькій, Чернівецькій та інших областях на суму понад 100 мільйонів гривень шляхом низки зловживань під час укладання договорів специфікації, оренди, суборенди, купівлі-продажу, зміни цільового призначення тощо.

Варто зазначити, що у незаконних махінаціях із відведенням земельних ділянок задіяний значний адміністративний ресурс, корумповані зв’язки, прослідковується причетність так званих «злодіїв у законі», а тому є підстав вважати, що у даному випадку діє стійке злочинне угруповання.

На даний час, слідчим шляхом перевіряється наведена інформація, у тому числі причетність до вказаних злочинів депутатів Хмельницької міської ради, правоохоронців регіону, керівників та засновників понад 20 суб’єктів господарювання.

Нагадаємо, 21 березня правоохоронці проводили обшуки у «Либідь Плазі».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую