ye-logo.v1.2
22 Квітня, 2019

Сто сімдесят видів послуг і виготовлення ID-карток забезпечуватиме ЦНАП у Старій Синяві

Ангеліна Мовчан Суспільство 1697
170 послуг надаватиме ЦНАП у Старій Синяві.
170 послуг надаватиме ЦНАП у Старій Синяві.. Фото: автора

Вчора у селищі відкрили новий Центр надання адмінпослуг.

Ще донедавна у Старій Синяві був районний центр надання адмінпослуг, який фінансувався із держбюджету, розміщувався у одній кімнатці, а значну частину послуг, довідок чи підписів треба було збирати у інстанціях, що розміщувалися у різних приміщеннях. У громаді вирішили об’єднати усі послуги «під одним дахом» і щоб не дублювати функції центру районного, підписали меморандум із райдержадміністрацією. У меморандумі значилося, що працівників із районного центру надання адмінпослуг переведуть у ЦНАП громади, перелік послуг розширять із кількох десятків до сто семи десяти і обслуговуватимуть усіх жителів без виключення. Серед найнеобхідніших послуг – реєстрація жителів, соціальні та пенсійні послуги, земельні, послуги місцевого значення, реєстрація бізнесу та нерухомості.

За словами голови громади Віталія Здебського, центр буде надавати послуги більше 20 тисячам мешканців.

Працюватимуть у ньому 19 спеціалістів, які пройшли навчання з підвищення кваліфікації. Плата за надані послуги буде надходити до бюджету громади.

На майбутнє у громаді планують закупити обладнання для виготовлення ID-карток. Це дасть можливість не просто забезпечити мешканців громади можливість виготовити електронні паспорти без черг, але й значно збільшити надходження коштів у бюджет громади.

«Цієї події ми довго чекали. Влітку 2017 р. селищна рада взяла участь у гранті в рамках проекту U-LEAD з Європою «Підтримка реформи децентралізації в Україні» і стала фіналістом для отримання допомоги зі створення центру надання адміністративних послуг. Із 80 громад обрали 26 і 6 із них у нашій області і Стара Синява у тому числі», – каже Віталій Здебський.

"Старосинявська громада не така, як усі, адже об'єднує весь район. Таких лише три в Україні. Тому й у якості послуг має бути кращою за інші", - зазначив голова облради Михайло Загородний (на фото зліва).

Депутати селищної ради затвердили Програму про функціонування ЦНАПу, на підтримку якої виділили сесією селищної ради 500 тисяч гривень із селищного бюджету.

Допомогу в інституційному створенні ЦНАП, капітальному ремонті приміщення, оснащенні центру меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням громаді надала Програма «U-LEAD з Європою».

На відкриття центру адмінпослуг зібралося чимало жителів селища.

Центр буде надавати послуги більше 20 тисячам мешканців.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята