ye-logo.v1.2
21 Лютого, 2019

Реакція на звернення щодо автокефальної церкви в Україні (результати опитування)

Олександр НІКІТІН Суспільство 882 1
Вселенський Патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві
Вселенський Патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. Фото: politeka.net

Більшість респондентів вважають, що давно необхідно було прийняте подібне.

Українській владі вже давно необхідно було звернутися до вселенського патріарха Варфоломія про надання надання автокефалії Українській православній церкві. Так вважають більшість респондентів, які взяли участь в опитуванні на сайті «Є», яке тривало з 21 по 25 квітня.

Ми запитали «Ваше ставлення до звернення щодо автокефальної церкви в Україні?». І 36,46 % (або 101 голос із 277-ми) набрав варіант відповіді «давно необхідно було так зробити». А ось 19,86 % вважають, що це піар-хід Президента Петра Порошенка, щоб підняти рейтинг перед виборами. Нагадаємо, «церковне звернення» ініціював саме Порошенко. Варіант відповіді: «Не варто державі втручатися у церковні справи», набрав 15,88 %. Ще 13,72% вважають підтримку звернення Президента парламентом історичною подією. Відзначимо, що результати опитування не є репрезентативними.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада України підтримала постанову про підтримку звернення президента до вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу на автокефалію православної церкви в Україні. Як пише «Радіо Сводоба», Українська православна церква (Київського патріархату) заявила, що «підтримує всі зусилля, спрямовані для подолання існуючого церковного розділення». За інформацією представників церкви, «зараз, як ніколи раніше, є всі підстави очікувати позитивне рішення» Вселенського патріарха Варфоломія. Українська православна церква (Московського патріархату) заявила, що ініціатива президента України і звернення до Вселенського патріарха про автокефалію української церкви є «перевищенням влади», а також вважає «неприйнятним, щоб автокефалія розглядалася під геополітичним кутом зору».

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас