ye-logo.v1.2

Неподалік Хмельницького забрудненість Південного Бугу критична

Суспільство 10724

В обласному центрі обговорювали як побороти забруднення річки.

Сьогодні, 25 квітня у приміщенні Хмельницької міської ради відбулася публічна консультація з зацікавленими сторонами щодо запобігання забрудненню річки Південний Буг в Хмельницькому. 

Представники громадської організації «Центр UA» спільно з представниками місцевої влади, громадськими активістами, науковцями та журналістами обговорили шляхи вирішення проблеми забруднення річки, яка протікає через обласний центр.

Проінформував присутніх щодо стану водойми старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища екоінспекції області Олег Ліщук:

«Забруднення Південного Бугу відбувається не лише в місті, а й за його межами. Одним з найбільших підприємств області, яке здійснює скид забруднюючих речовин у Південний Буг, є Наркевицький цукровий завод. Також річку забруднює тубдиспансер, який знаходиться біля села Осташки та Чорноострівська районна лікарня. Окрім цього, скиди здійснюються і з дрібних господарств. На території міста ми зафіксували 22 зливові каналізації, в які врізані приватні будинки, в яких є водопровід, але вони не підключені до каналізаційної системи. Окрім того, за містом, нижче по течії, розміщені очисні споруди комунального підприємства «Хмельницькводоканал», які теж не позитивно впливають на річку».

Начальник відділу Державної екологічної іінспекції у Хмельницькій області, старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища екоінспекції області Олег Ліщук розповів присутнім про стан забрудження Південного Бугу

Також екоіспектор повідомив, що стан водойми на вході річки у Хмельницький є досить критичний. "Кінці" ведуть знову до Наркевицького цукрового заводу.

«Нами було зафіксоване хімічне та бактеріальне забруднення у річці Мшанець (притока Південного Бугу). Рівень кисню у створі Мар’янівського водосховища (смт. Чорний Острів), куди потрапляють води Мшанця, близько двох міліграмів кисню розчинного на дециметр кубічний, при нормі 6. Перед входом у місто Хмельницький цей показник сягає п’яти міліграмів. Ми зараз з острахом спостерігаємо, як розвивається ситуація. Практично щодня відбираються проби для дослідження вмісту забруднюючих речовин. Поки що у двох хмельницьких водосховищах все нормально, але на вході в місто ситуація критична», - каже Олег Іванович.

"Загрози щодо зриву відкриття купального сезону немає», - розповів Олександр Луков.

Проте, попри різні скиди, начальник управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Олександр Луков заспокоїв присутніх і повідомив, що хвилюватися мешканцям обласного центру немає причини.

«Після сніжної зими річка Південний Буг повноводна. Рівень кисню в межах норми. Перед відкриттям пляжного сезону епідеміологи беруть пробу води та проводять розширений біологічний аналіз і дадуть заключення, чи придатна вода для купання. На сьогоднішні загрози щодо зриву відкриття купального сезону немає», - розповів Олександр Васильович.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую