ye-logo.v1.2
23 Березня, 2019

Купити Шевченка за 700 гривень

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 2665
Найдорожче коштують подарункові
Найдорожче коштують подарункові "Кобзарі". Фото: Ірини Олійник

Учора виповнилося 178 років з дня виходу першого «Кобзаря».

Сьогодні «Кобзар» називають Біблією для українців, вивчають у школах та цитують Шевченка скрізь, де тільки можна. Однак, «Кобзар» є не в кожній родині. Зоя Діденко, голова Хмельницького міського товариства імені Тараса Шевченка «Просвіта» зізнається, що коли запитує відвідувачів Народного дому про те, чи мають вони вдома «Кобзаря», ствердно відповідає далеко не кожен. 

Перший «Кобзар» Тараса Шевченка побачив світ 26 квітня 1840 року. Видали його у Петербурзі в типографії Фішера накладом 1000 примірників по 115 сторінок. Вони містили вісім поезій: «Думи мої, думи мої…», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови…»), «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч». Зворот першого аркуша книжки прикрашав малюнком Василя Штернберга «Кобзар із поводирем». Саме після виходу збірки Тараса Шевченка почали називати кобзарем.

Нині, серед унікальних видань, які можна побачити в хмельницькій «Просвіті», є і це факсимільне відтворення примірника першого «Кобзаря» 1840 року. Точнісінько таким він був тоді - з єдиною ілюстрацією друга Тараса Шевченка Василя Штернберга, з усіма приміточками. Саме беручи до рук цю книгу, як то кажуть, можна почитати Шевченка в оригіналі.

Та чи цікавий насправді «Кобзар» хмельничанам? В книжкових крамницях ми поцікавилися, як часто купують хмельничани Тараса Шевченка та чи доступний він за ціною для покупців.

«Насправді, на превеликий жаль, не так часто, як би цього хотілося, питаються за «Кобзарем», - зізнаються в книгарні «Є». – Найчастіше вибирають книгу на подарунок. Для себе - рідше. Школярі забігають за «Кобзарем» не часто. Популярні подарункові видання, їх часто беруть, як презент, у закордонні поїздки. Найдорожчі такі «Кобзарі» - в межах 700 гривень. Найдешевший примірник книги Тараса Шевченка коштує у нас вдесятеро дешевше – 76 гривень».

"Кобзарі" є на будь-який гаманець, запевняють в книгарнях. 

«Кобзарі» у нас є від 30 і до 720 гривень, - розповідає менеджер книгарні «Книжковий супермаркет» Анжела Хажиєва. – Недорогі видання купують школярі. Це, як правило, неповні видання творів Шевченка. Дорогі купують найчастіше на подарунок. Найдорожчий у нас «Кобзар» - 720 гривень, від видавництва «Школа». Для себе «Кобзаря» хорошої якості можна купити і за 150 гривень. Популярністю користуються ілюстровані видання. Скажімо, часто беруть «Я так її, я так люблю» видавництва «Либідь». Серед видань про Шевченка – популярне в 3-х томах «Тарас Шевченко та його доба» видавництва «Фоліо».

Такі "Кобзарі" можна побачити в Народному Домі "Просвіта"

У книжковому наметі біля «Дитячого світу» теж можна придбати «Кобзарі». Так само, є від дешевих і до найдорожчих. Серед них, у хмельничан, зізнаються продавці, все популярнішим стають видання, спрямовані на дітей, ілюстровані, видрукувані на глянцевому папері. Вартують вони по кілька сотень гривень.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Все для саду та городу