ye-logo.v1.2

Підземні сміттєві контейнери у Хмельницькому: що про них варто знати і скільки їх буде цього року

Суспільство 3987
Перший контейнер встановлюють навпроти Хмельницької обласної філармонії
Перший контейнер встановлюють навпроти Хмельницької обласної філармонії. Фото: автора

Міська рада повідомила, що встановлює два підземні сміттєві контейнери.

Два перші підземні сміттєві контейнери встановлюють у центральній частині міста: один – навпроти Хмельницької обласної філармонії, на вулиці Гагаріна, а другий буде на вулиці Соборній, поблизу «Укрсоцбанку». Ще два таких контейнери планують встановити до кінця цього року, але коли точно сказати ніхто не береться.

Загалом, за словами начальника управління житлово-комунального господарства Василя Новачка, цього року планують встановити чотири, як пробний варіант, але на цьому не зупиняться. «Пробний варіант» обійшовся місту у мільйон гривень, який виділили з бюджету.

«Не можу сказати точно скільки коштують контейнери, знаю що орієнтовна ціна одного контейнера з монтажем і проектом, близько 250 тисяч гривень», – повідомив Василь Новачок.

За його словами, якщо нові контейнери для збору сміття покажуть себе добре в роботі, то їх закуплятимуть і надалі.

Чим вони особливі?

Радник міського голови Микола Ваврищук каже, що Хмельницький, у встановленні таких контейнерів, перейняв практику Португалії. В Україна поки що аналогів контейнерів, які встановлюють у Хмельницькому, немає. Підземні сміттєві баки є у Києві та Львові, але там інша технологія.

«У столиці встановили контейнери, які піднімаються і сміття випадає знизу, для збору сміття з таких контейнерів потрібні спеціальні автомобілі. У нас же система аналогічна португальській, тобто, у нас така система збору сміття, що спеціальний автомобіль, який ми закупили для цих контейнерів, може обслуговувати і звичайні, наземні контейнери», – пояснив Микола Васильович.

Як це робиться?

Для встановлення цих контейнерів треба визначити розташування комунікацій, адже, за словами Миколи Ваврищука, дуже багато комунікацій у Хмельницькому проходить під землею.

Спочатку на ділянці, де планують встановити підземні контейнери, обстежують де і які комунікації проходять. Потім викопують яму, орієнтовно розміром два на два і глибиною чотири метри. Далі заливають яму і встановлюють бетонний бункер зі спеціального бетону, адже сміття – це агресивне середовище, де можуть бути різні кислоти, які отруюють землю. Потім у цю бетонну чашу встановлюються контейнери зі спеціального пластику, який за технічними характеристиками можуть витримувати температуру до 30 градусів морозу.

До речі, наступні контейнери, а скільки їх буде поки сказати не може ніхто, будуть здешевлювати за рахунок того, що бетонні конструкції та інші роботи виконуватимуть або власними силами, або замовлятимуть у фірм, які пропонують кращу ціну. Самі ж пластикові контейнери та систему й надалі закуплятимуть у Португалії.

Що це дасть?

Користь для нас із вами, хмельничан, від цих контейнерів у тому, що по-перше, це привчає нас до сучасного поводження із твердими побутовими відходами на вулицях міста, по-друге, сміття у цих баках зберігається під землею, а відповідно влітку сонце не попадає на нього, не розповсюджується запах, а точніше сморід, немає мух, собак і всієї цієї антисанітарії. Під землею нижча температура, а відповідно воно розкладається повільніше. Також, варто зазначити, що один підземний контейнер – це з куби сміття, тобто три стандартних сміттєвих баки, які зараз стоять на наших вулицях. Ну, і це естетика.

Маючи негативний досвід, як у нас нищать міський простір, згадати хоча б великодню виставку, ми поцікавилися чи має якесь антивандальний рівень ці контейнери.

«Бункер для викидання сміття буде закриватися і ми не можемо гарантувати, що ніхто не буде псувати ту кришку чи прийомний бункер, чи не вкине сірника і не спричинить пожежі. І навіть безхатьки, які зазвичай риються у пошуках чогось поживного не зможуть потрапити у бункер, бо він буде досить маленьким, сміття буде досить глибоко. Якщо хтось не захоче спеціально знищити цей бункер, то випадково це зробити буде дуже важко. Тому, сподіваємося на свідомість громадян і на те, що все буде працювати злагоджено», – пояснює Микола Ваврищук.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую