ye-logo.v1.2

На правах реклами Депутатська група “Воля народу” вимагає вирішити соціальні проблеми чорнобильців

Суспільство 1009

Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк під час брифінгу в парламенті

За словами політика, щороку напередодні 26 квітня влада обіцяє прийняти певні рішення щодо підтримки чорнобильців.

«Однак як тільки проходить чергова річниця, про вирішення питання швидко забувають на владному рівні. І ті, хто три десятки років тому йшли свідомо на смерть, мають стояти на колінах перед власною державою і випрошувати копійки на виживання. Так не повинно бути», - наголосив він.

Як зазначив Сергій Лабазюк, сьогодні існує досить хитра система нарахування соціальних виплат «чорнобильцям». Крім того, за роки незалежності жоден уряд не наважився навести лад в даному питанні. Оскільки «останні уряди в ручному режимі продовжують регулювати виплати чорнобильцям».

Він також наголосив, що питання соцзахисту чорнобильців – надзвичайно важливе для «Волі народу».
«Ми стоїмо на сторожі даного питання. Вважаю, ми не повинні відкладати його до наступного дня вшанування. Дані питання треба врегулювати сьогодні», – підкреслив С.Лабазюк

В свою чергу представник «Союзу чорнобильців України» Володимир Лук’янчук зазначив, що є відповідні рішення Конституційного Суду, які зобов’язують уряд передбачити в держбюджеті видатки на чорнобильців.

Він також закликав народних депутатів підтримати ряд важливих законопроектів, серед яких №4442, спрямований на посилення соцзахисту постраждалих внаслідок катастрофи.

Водночас, невирішеними залишаються питання відміни основних пільг, гарантованих державою, у тому числі на лікування для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІІ-ї категорії та постраждалих дітей. Відмінено право на санаторно-курортне лікування і для ліквідаторів ІІ-ї категорії. Відсутні видатки держбюджету на забезпечення житлом інвалідів-чорнобильців.

«Держава не виконує свою функцію: щодо забезпечення справедливою пенсією та іншими соцвиплатами постраждалих від аварії на ЧАЕС. Це потрібно змінювати», - додав Володимир Лук’янчук.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую