ye-logo.v1.2
21 Березня, 2019

На правах реклами Депутатська група “Воля народу” вимагає вирішити соціальні проблеми чорнобильців

На правах реклами— На правах реклами Суспільство 464

Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк під час брифінгу в парламенті

За словами політика, щороку напередодні 26 квітня влада обіцяє прийняти певні рішення щодо підтримки чорнобильців.

«Однак як тільки проходить чергова річниця, про вирішення питання швидко забувають на владному рівні. І ті, хто три десятки років тому йшли свідомо на смерть, мають стояти на колінах перед власною державою і випрошувати копійки на виживання. Так не повинно бути», - наголосив він.

Як зазначив Сергій Лабазюк, сьогодні існує досить хитра система нарахування соціальних виплат «чорнобильцям». Крім того, за роки незалежності жоден уряд не наважився навести лад в даному питанні. Оскільки «останні уряди в ручному режимі продовжують регулювати виплати чорнобильцям».

Він також наголосив, що питання соцзахисту чорнобильців – надзвичайно важливе для «Волі народу».
«Ми стоїмо на сторожі даного питання. Вважаю, ми не повинні відкладати його до наступного дня вшанування. Дані питання треба врегулювати сьогодні», – підкреслив С.Лабазюк

В свою чергу представник «Союзу чорнобильців України» Володимир Лук’янчук зазначив, що є відповідні рішення Конституційного Суду, які зобов’язують уряд передбачити в держбюджеті видатки на чорнобильців.

Він також закликав народних депутатів підтримати ряд важливих законопроектів, серед яких №4442, спрямований на посилення соцзахисту постраждалих внаслідок катастрофи.

Водночас, невирішеними залишаються питання відміни основних пільг, гарантованих державою, у тому числі на лікування для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІІ-ї категорії та постраждалих дітей. Відмінено право на санаторно-курортне лікування і для ліквідаторів ІІ-ї категорії. Відсутні видатки держбюджету на забезпечення житлом інвалідів-чорнобильців.

«Держава не виконує свою функцію: щодо забезпечення справедливою пенсією та іншими соцвиплатами постраждалих від аварії на ЧАЕС. Це потрібно змінювати», - додав Володимир Лук’янчук.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео