ye-logo.v1.2
18 Березня, 2019

Дев'ятеро мешканців Хмельниччини отримали статус бійців-добровольців АТО

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1023
Добровольці отримали посвідчення від обласної ради
Добровольці отримали посвідчення від обласної ради. Фото: автора

Таке рішення прийняла комісія облради з надання статусу в Хмельницькій області.

Сьогодні, 18 травня, у Хмельницькому вручили посвідчення бійця-добровольця АТО дев'ятьом мешканцям області. Рішення про призначення такого статусу для захисників з Хмельниччини, які не увійшли до складу Збройних Сил України, затвердила облрада ще у вересні минулого року. На розгляд комісії документи надійшли від десятьох воїнів, проте позитивне рішення прийняли по дев'яти з них. 

Як розповідає заступник голови облради Валерій Лєсков, щоб отримати статус бійця-добровольця АТО претенденти мали надати два письмових і нотаріально завірених свідчення учасників бойових дій, довідки від командування, які підтверджують час та місце перебування бійців в зоні АТО. На розгляд комісії надавали також фото та відео докази.

«Питання по наданню статусу учасника бойових дій добровольцям, які не увійшли у збройні формування, досі не врегульоване на рівні держави. Посвідчення, введене рішенням обласної ради, дає можливість їм користуватися програмами соціального захисту для учасників АТО. Наприклад, в обласному центрі, це пільги на оплату комунальних послуг, позачергові різні види забезпечення», - каже Валерій Лесков.

Микола Біллер - командир добровольчого підрозділу "Каскад-Захід"

За його словами, посвідчення видали добровольцям, які виконували завдання у зоні проведення АТО не менше 45 днів у період 2014-2015 років або 90 днів з 1 січня 2016 року. Усі вони мали бути зареєстровані та проживали на території Хмельницької області станом на 14 квітня 2014 року. Через цей останній пункт, одному із добровольців відмовили.

Серед тих, хто сьогодні отримав посвідчення - командир добровольчого підрозділу "Каскад-Захід" Микола Біллер. Боєць каже, приємно, що нарешті їх визнали хоча б на місцевому рівні. Шкодує, бо багато добровольців не дочекались цього визнання.

На вручення посвідчень прибули не усі заявлені добровольці

«Добровольці - це люди, які воювали не заради нагород. Я брав активну участь у подіях на Майдані. Там сформувався наш батальйон і в 2014 році я пішов на схід. Мій підрозділ займався більше полоненими. Доставляли вантажі на територію непідконтрольну Україні, і досі цим займаємось», - розповідає Микола Біллер.

Із посвідченням додому повернеться Анатолій Медведчук - боєць 7-го батальйону Добровольчого українського корпусу "Правий сектор». Розповідає, що за час війни мав 4 чи 5 ротації. Виконував завдання в районі Пісків, Водяного, біля Волновахи. Пан Анатолій додає, що на війну йшов не через пільги, але отримати посвідчення йому приємно. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Останні оголошення

Останні фото та відео