ye-logo.v1.2
20 Квітня, 2019

На Хмельниччині за два роки через африканську чуму свиней знищили понад 20 тисяч тварин

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 713
Про наслідки африканської чуми свиней говорили на колегії Хмельницької ОДА
Про наслідки африканської чуми свиней говорили на колегії Хмельницької ОДА. Фото: автора

У 2018 році знищили три тварини.

У період з 2016 року в області виникло 7 спалахів африканської чуми свиней. Як повідомив начальник Головного управління Держпродслужби в області Василь Грушко під час засідання колегії облдержадміністрації, у 2016 році зафіксували 5 випадків хвороби тварин, у 2017 та 2018 – по 1.

«Під час локалізації спалахів хвороби знищено 21489 голів свиней, з місцевих бюджетів виділено для ліквідації захворювання 1,5 мільйонів гривень, зазнавати збитків на суму понад 35 мільйонів гривень. Наразі із наявних 151 свиногосподарства 125 повністю огороджено, 132 мають стаціонарний дезбар’єр, 84 обладнано типовими санпропускниками. Проте, не зважаючи на заходи впливу, керівники окремих господарств ігнорують виконання заходів з переведення підпорядкованих об’єктів у “закритий режим”», - зазначив Василь Пилипович.

За його словами, цьогоріч африканську чуму свиней зафіксували на Чемеровеччині. Завдяки вдало скоординованим діяв, вдалося уникнути розповсюдження хвороби і було знищено лише три тварини.

«Нам вдалося уникнути поширення хвороби. Рішенням комісії заборонили торгівлю м’ясом, два ринки увійшли у зону нагляду. Через 40 днів після останнього випадку чуми та виконаних всіх заходів, зняли карантинні обмеження на території району. Громадянину, в домогосподарстві якого знищили хворих свиней, виділили кошти на відшкодування збитків», - розповідає голова Чемеровецької РДА Олег Батюк.

Голова додав, що неподалік господарства на водоймі залишились перелітні птахи, які, імовірно, були хворі та заразили домашню птицю фермера. А останні, у свою чергу, - свиней.
 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята