ye-logo.v1.2
19 Квітня, 2019

Чи реально у Хмельницькому замінити маршрутки на автобуси? (ОПИТУВАННЯ)

Володимир ГОРДИНСЬКИЙ Суспільство 1396 1
Чи зникнуть з доріг Хмельницького маршрутки та коли - поки невідомо
Чи зникнуть з доріг Хмельницького маршрутки та коли - поки невідомо. Фото: автора

Міська влада розгляне варіант переходу на великогабаритні автобуси.

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради має розглянути проект рішення «Про розгляд електронної петиції «Відмова від маршруток». Ним, по суті, передбачається замінити в місті маршрутки та автобуси. Та чи реально це зробити? І коли?

Спочатку була електронна петиція. В ній вказується, що для перевезення пасажирів на певних міських автобусних маршрутах залучаються малогабаритні транспортні засоби, які не в змозі в повному обсязі задовольнити потреби громадян у якісних послугах. В часові проміжки найбільшого навантаження на транспортну систему міста, салони автобусів переповнені. Тим самим, це впливає на комфорт перевезень та рівень безпеки у разі можливого виникнення дорожньо-транспортних пригод. Таким чином, пропонується відмовитись від використання для організації пасажирських перевезень автобусів малої місткості і забезпечити перевезення електротранспортом та великогабаритними автобусами, шляхом поетапного переходу на більш зручний транспорт протягом п’яти років.

Оскільки петиція набрала необхідні 500 голосів підтримки, міська влада зобов’язана її розглянути. І, як йдеться в проекті рішення виконкому, підтримати петицію. А також доручити управлінню транспорту та зв’язку розробити «Програму розвитку та вдосконалення міського пасажирського транспорту м. Хмельницького на 2018-2023 роки».

«Потрібно розробити план заходів та врахувати багато факторів – і дорожню мережу, і фінансову можливість міста та підприємств. Не все так просто, адже потрібно ще й відкорегувати умови конкурсу, транспортну мережу. Тому потрібно вивчати все повністю. Це не справа одного дня», - каже виконуючий обов’язки начальника управління транспорту та зв’язку Сергій Шепурев.

Нині на вулицях Хмельницького вдень виїжджає, в середньому, 250 маршруток. Якщо їх замінити на великогабаритні автобуси, то… «Днями ми отримали пропозицію від «Запорізького автомобільного заводу». Вартість їхнього автобуса становить 60 тисяч доларів США», - продовжує Сергій Валерійович. У підсумку, отримаємо не менше 390 мільйонів гривень.

Тим не менше, виконком розгляне проект рішення. Щоправда, не раніше, ніж у середині липня, оскільки проект оприлюднений лише 18 червня і має минути не менше 20 днів від дня оприлюднення.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята